Saturs turpinās pēc reklāmas

Šogad iedzīvotājus aicina valsts svētkus svinēt ģimenes lokā

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, valsts svētki šogad tiks svinēti daudz mierīgāk – bez ierastajiem kopā būšanas pasākumiem.

2020. gada 17. novembrī 22:17

Šogad izpaliks gan uguņošana, gan svētku koncerti Rīgā 11. novembra krastmalā, gan bruņoto spēku parāde. Taču bruņotie spēki Latvijas lielākajās pilsētās būs dzirdami un rīkos arī atsevišķus aviācijas priekšnesumus. Daudzie ierastie svētku koncerti arī būs redzami tiešsaistes režīmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Covid-19 izplatības draudu dēļ iedzīvotājus Latvijas proklamēšanas 102. gadadienu amatpersonas šogad aicina svinēt mājās ģimenes lokā. Viens no visplašāk apmeklētajiem svētku pasākumiem ik gadu bija armijas tehnikas parāde. Lai gan šogad tā izpaliks, atsevišķi militāro spēku priekšnesumi tomēr būs.

“Mums būs 18. novembrī 21 nāciju zalve plkst. 12.00. Tātad aicinām Rīgas iedzīvotājus noklausīties ar cieņu šo mūsu demonstrējumu. Būs arī pārlidojums pāri Daugavai, būs īpaša airšova demonstrācija plkst. 12.10 pie Daugavas iztekas Buļļupē,” informē Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem šogad izpaliks svētku koncerti un uguņošana Daugavmalā. Uz nākamā gada sākumu pārcelts arī festivāls “Staro Rīga”. Svētku noskaņu mēģinās nodrošināt ar tiešsaistes pasākumu palīdzību.

Lasi vēl – Valsts svētku nedēļā Rīgā izgaismo Brīvības pieminekli

“Mēs esam sagatavojuši programmu deviņās norises vietās, kultūras centros, gan kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, gan Mazajā ģildē un vēl citur notiek koncerti. Visas šīs programmas varēs redzēt tiešsaistē un “Facebook” kontos, ir jāiet uz mūsu mājaslapu www.kultura.lv, tur arī būs norādes un saites,” informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Lai gan tiešsaistes koncerts nav tas pats, kas klātienes, arī attālinātajiem pasākumiem ir savas priekšrocības. Proti, cilvēkiem ir iespēja piedalīties vairākos pasākumos, tādējādi izbaudot visus mākslinieku sarūpētos priekšnesumus.

Vairākus tūkstošus cilvēku valsts svētkos ik gadu pulcēja arī tradicionālais lāpu gājiens. Šogad organizatori aicina gājienu veidot virtuāli, iesūtot video ar iedegtu lāpu vai svecīti rokās. Saņemtos sveicienus vēlāk samontēs filmā.

TV3 Ziņu aptaujātie iedzīvotāji stāsta, ka masu pasākumi parasti palīdz radīt svinīgāku svētku atmosfēru. Vienlaikus ir arī tādi, kuri atzīst, ka pulcēšanās liegums viņu svētku sajūtu šogad nekādā veidā neietekmēs.

“Es skatījos vienmēr parādi, šeit parāde bija vai citās Latvijas pilsētās, tas man patika,” saka Evita.

Savukārt Ivars bilst: “Protams, ka pietrūkst, staigājot pa Rīgu, ka tu redzi tukšas ielas, ka pasākumu nav, tas, domāju, ka visiem cilvēkiem pietrūkst. Parāde krastmalā, arī tas, ka Lāčplēša dienā krastmalā nevarēja būt, bet cilvēki gāja, un to jau nekur nepazaudēt.”

Tikmēr TV3 Ziņu uzrunātais Sandis norāda: “Mums viņi nav būtiski. Galvenais, ka mēs esam kopā. Mājās ar ģimeni atpūtīsimies, aizdegsim svecīti, parunāsimies. Aiziesim savā pilsētā, centru izstaigāsim.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas