tv3.lv

Šogad gaidāms vēlāks pavasaris, saka eksperti

Mazdārziņu īpašnieki jau sākuši rosīties, gatavojoties jaunajai sezonai, tikmēr eksperti saka: šogad gaidāms vēlāks pavasaris, tādēļ brīdina – neko agri āra darbus nevarēs veikt.

2016. gada 3. martā 8:14

Tikmēr daudziem mājās uz palodzes un siltumnīcās jau sākušies sējas darbi – puķes, dārzeņi un citas kultūras pamazām jau sāk dīgt, lai varētu veidot stādus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

“Savā dārziņā uz palodzes var jau lēnam sākt sēt pirmās kultūras – selerijas, puravi, paprika, kas ļoti lēnām dīgst. Siltumnīcās jau ir sākušies sēšanas darbi – jau  audzētāji kastītēs  sēj puķu sēkliņas, kurām ir ilgāka dīgšana,” stāsta Bulduru Dārzkopības vidusskolas augļkopības skolotāja Gunta Krastiņa.

Pērn pirmie āra darbi dārzā sākās jau aptuveni tagad – marta sākumā. Šogad pavasaris ir vēlāks, tāpēc steigties ar āra darbiem dārzā būtu kļūdaini.

“Vēl īsti pavasaris nav iestājies. Šo rāda pazeminātas temperatūras, jo naktīs temperatūra noslīd krietni zem nulles, un pavasarī visa sezona un arī augiem dzīvība sākas, kad vidēja temperatūra ir ap +5 grādiem,” norāda eksperte.

Tomēr ir viens darbs, kas gan būtu jāveic steidzīgi. “Ir pēdējais laiks, ja kāds vēl grib kaļķot augļkoku stumbrus, tad ir pēdējais mirklis to izdarīt. To vairs nedarīsim aprīlī un maijā, kā tas ir pierasts redzēt mūsu dārziņos. Tas ir tikai, lai pasargātu stumbrus no sala ietekmes,” stāsta Krastiņa.

Video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm