tv3.lv

Šoferi joprojām “iekrīt” ar nederīgu medicīnisko izziņu

41 000 šoferīšu šīs izziņas nav, un tas nozīmē, ka piedalīties ceļu satiksmē nedrīkst.

Ēriks iziet medicīnisko komisiju un ir atnācis pie acu ārsta. Par to, ka medicīniskā izziņa viņam ir beigusies pirms pieciem gadiem, Ēriks uzzinājis pirms mēneša, kad bija atnācis uz CSDD reģistrēt jauno transporta līdzekli.

Ēriks
autovadītājs

Paskatījās datorā un pateica, ka ir beigusies. Paveicās, bet būtu labi, ja būtu kaut kādi atgādinājumi.

Ēriks nezināja arī to, ka sods par braukšanu ar nederīgu medicīnisko izziņu ir 40 eiro un par to uz laiku jāatvadās no “tiesībām”, jo tās bez šīs izziņas nav derīgas. Bieži vien autovadītāji, kuri par to tiek sodīti, uzreiz dodas iziet medicīnisko komisiju, jo pēkšņi nevar braukt pie stūres un paliek bez tiesībām, stāsta Samariešu apvienības Medicīniskajā komisijā.

Inese Vectirāne
LSA Medicīniskās komisijas vadītāja

Ir tādi cilvēki, bet viņi to neatklāj, tikai dažreiz saka: paldies, esam izgājuši med. komisiju un tagad jādodas pakaļ mašīnai.

Derīga medicīniskā izziņa ir 852 000 autovadītāju, tomēr 41 000 to nav nokārtojis. Šogad par izziņas termiņa neievērošanu sodīti vairāk nekā 2000 cilvēku. Tendence ir pozitīva – pirms diviem gadiem par šo pārkāpumu sodīti par ceturtdaļu autovadītāju vairāk, taču vienalga šie skaitļi runā paši par sevi – ne visi šoferi atceras par to, ka izziņa, parasti B kategorijas ieguvējiem tā ir derīga 10 gadus, ir beigusies. Tagad tā nav jāvadā līdzi, izziņa ir pieejama tikai elektroniski.

Iziet medicīnisko pārbaudi nepieciešams arī tāpēc, lai konstatētu, kādas veselības problēmas autovadītājam var būt. Jo ik gadu Latvijā ir reģistrēti vairāki smagi ceļu satiksmes negadījumi, kuri notikuši tikai dēļ tā, ka šoferiem palika slikti uz ceļa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm