tv3.lv

Skolu direktori brīdina par strauju situācijas pasliktināšanos

21. janvārī 20:00

Lai gan saslimstības straujā pieauguma dēļ arvien vairāk skolēnu mācās attālināti un Rīgā mājās mācās pat vairāki simti klašu, izglītības un zinātnes ministre uzskata, ka visā valstī nebūtu jāpārtrauc mācības klātienē, bet skolu direktori prognozē – tas, visticamāk, ir tikai laika jautājums, vēsta TV3 Ziņas.

Mācības klātienē joprojām ir izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces prioritāte. Un viņa patlaban nav gatava apsvērt iespēju atjaunot mācīšanos attālināti. Skolu direktori gan brīdina, ka epidemioloģiskā situācija strauji pasliktinās.

Rūdolfs Kalvāns
Izglītības vadītāju asociācijas prezidents

“Vīrusa ekspansija ir ļoti strauji janvārī skārusi izglītību – pilnīgi ļoti strauji. Un katru nedēļu diemžēl šie pozitīvie gadījumi un kontaktpersonu aizvien vairāk parādās.”

Lai gan izglītības ministre nenoliedz, ka pedagogu trūkums rada problēmas, viņasprāt, tas nav nepārvarams šķērslis klātienes mācību turpināšanai.

Anita Muižniece
izglītības un zinātnes ministre (JKP)

“Tas ir izaicinājums. Ir vairāki rīki, kā skolas šajās situācijās var rīkoties, kad ir grūtības nodrošināt mācību procesu. Arī patlaban ir izglītības iestādes, kur patiešām to ir apgrūtinoši izdarīt. Ir iespējams pārplānot mācību procesu ar dažādām metodēm, lai, ja nu ne tajā konkrētajā brīdī, bet vēlāk ir iespējams nodrošināt pilnvērtīgu mācību satura apguvi.”

Ministres nostāju, ka nav iemesla visā Latvijā pāriet uz attālinātajām mācībām, atbalsta nozares arodbiedrībā.

Inga Vanaga
Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

“Katrā vietā individuāli jāizvērtē. Protams, maksimāli ātri jādod iespēja atgriezties klātienes mācībās. Bet pilnīgi visus un vienlaikus attālinātās mācības šobrīd mēs negribētu atbalstīt.”

Turpretī skolu direktori jau rēķinās, ka, visticamāk, tomēr neizdosies izvairīties no klātienes mācību atcelšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja omikrons projicēsies tā, kā tas šobrīd notiek, visticamāk, es domāju, ka arī kopā ar ministri un sociālajiem partneriem iesim uz valdību un būsim spiesti atzīt, ka vairs šo procesu mēs nevaram normāli organizēt. Jā, tāds brīdis varētu diemžēl šajā semestrī pienākt,” pauda Izglītības vadītāju asociācijas prezidents.

Tikmēr, ministres ieskatā, šobrīd nav arī pamata pārskatīt drošības pasākumus. Viņasprāt, ir pietiekami ar masku valkāšanu un testu regulāru veikšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm