tv3.lv

Skolēni visbiežāk Latvijā grib ”ēnot” veselības un aviācijas jomā

Šogad pārspēti līdzšinējie Ēnu dienu rekordi Latvijā. ”Ēnošanai” pieteikušies vairāk nekā 22,5 tūkstoši skolēnu un vairāk nekā tūkstoš uzņēmumu. Pieprasītākās jomas ir veselība, aviācija un finanses.

2015. gada 11. februārī 7:36

Piemēram, lai “ēnotu” stjuartu, uz vienu ”ēnas” vakanci pretendējuši pat 300 jaunieši.

Eksperti gan uzskata, ka lielā interese par šādām profesijām nav jāuzlūko kā konkrēti jauniešu plāni strādāt tieši šajā profesijā. Ēnu diena ir iespēja arī klātienē lauzt greizus mītus par noteiktām profesijām. Tiesa gan, nelielais dažu stundu ieskats konkrētajā jomā gan ne vienmēr to objektīvi atspoguļo, spriež eksperti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaspars Kotāns, personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia pārstāvis:

Savā veidā tas ir kā tāds teātris, lai parādītu, lai reklamētu šo vidi, profesiju. Taču tas ir arī tāds ieskats un kaut kādus elementus par profesiju no tā noteikt var.

Ēnu dienu organizatori min, ka ir vairāki gadījumi, kad pēc Ēnu dienas jaunieši ieguvuši darbu uzņēmumā vai nozarē, kurā “ēnojuši”. Tāpat netrūkst arī veiksmīgu privātu iepazīšanās stāstu, bet vēl veiksmes stāstu sarakstam tiek pievienoti arī jaunu uzņēmumu izveidošana.

Jānis Krievāns, biedrības Junior Achievement-Young Enterprise Latvija valdes priekšsēdētājs:

Ir bijuši arī tādi gadījumi, kad tiek radīts Ēnu dienās kopuzņēmums. Mūsu pašu absolvents, kurš gāja ēnot IT uzņēmumā, rezultātā izveidoja kopuzņēmumu, izmantojot konkrēto uzņēmumu un viņa paša ideju.

Šogad Ēnu diena Latvijā norisinās 14. reizi. Skolēniem šāda iespēja ielūkoties kādas profesijas kulisēs ir vēl vairāk nekā simts pasaules valstīs.

Ēnu dienu tradīcijas aizsākušās apmēram pirms 50 gadiem ASV.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm