tv3.lv

Situācija veselības nozarē ir katastrofāla, nozare mirst – saka mediķi

Situācija veselības nozarē ir katastrofāla; nozare grimst – tādus un vēl skarbākus vērtējumus pauž daļa mediķu. Piektdien, 4. martā, Ģimenes ārstu asociācijas ārkārtas valdes sēdē pārrunās svarīgākos jautājumus, kuri uzdodami ministram Guntim Belēvičam.

2016. gada 4. martā 7:35

Mediķi uzskata, ka viņam jārīkojas radikāli, lai glābtu nozari. Ārstiem ir daudz jautājumu ministram, un viens no svarīgākajiem, vai Belēvičs spēj atzīt, ka veselības sistēma ir bankrotējusi un vai viņš tam redz konkrētus risinājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Lauku ģimenes ārsti parakstījuši ar Belēviču sadarbības memorandu, vienojoties par prioritāri risināmajiem jautājumiem. Visa Latvijas Ģimenes ārstu asociācija memoranda parakstīšanā nepiedalījās.

Tikmēr Belēviča publiskie izteikumi liecina, ka, viņaprāt, nozarē viss tiekot kontrolēts, bet daļu no pārmetumiem viņš skaidro ar pilnmēness ietekmi.

Pretēji solījumiem, garās rindas pie ārstiem nesarūk

Ārkārtas situācija Austrumu slimnīcā, kur mēneša sākumā dažu stundu laikā izķertas pieejamās kvotas uz vairākiem izmeklējumiem, šodien būs Veselības ministrijas vadības dienaskārtībā.

Veselības nozares vadība kopā ar slimnīcas pārstāvjiem vērtēs iemeslus, kāpēc izveidojās rindas. Par nepieņemamu šādu situāciju uzskata gan pacientu tiesību aizstāvji, gan arī mediķu arodbiedrība.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm