Sīrijas teroristu rindās dienējušais Mārtiņš pieķerts melos; savu vainu joprojām neatzīst

Otrdien notika kārtējā tiesas sēde, kurā uz apsūdzēto sola sēdās latviešu jaunietis Mārtiņš Grīnbergs, kurš bija pievienojies “Islāma valsts” kaujiniekiem Sīrijā. Izmeklētāji atklājuši, ka pārbaudē ar melu detektoru jaunietis melojis. Apsūdzētais savu vainu gan joprojām neatzīst.

2017. gada 21. februārī 19:22

Nu jau pagājuši vairāk nekā trīs gadi, kopš tobrīd nepilnus 20 gadus vecais Mārtiņš Grīnbergs kopā ar kādu internetā iepazītu Somijas pilsoni devās uz kara plosīto Sīriju, lai pievienotos “Islāma valstij”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņu bija aizrāvusi grupējuma ideoloģija un vilinošie solījumi. Tomēr nonākot tur un redzot reāli notiekošo, viņš nolēma bēgt. Pēcāk Turcijā viņš tika arestēts un deportēts uz Latviju, kur nu tiek tiesāts par dalību noziegumos pret cilvēci. Šodien tiesā tika uzklausīti liecinieki, tostarp viņa klases audzinātāja, kas apsūdzēto kopumā raksturoja kā miermīlīgu.

Foto no tiesas sēdes

Tikmēr eksperti atklājuši, ka rudenī veiktajā pārbaudē ar melu detektoru jaunietis melojis. Advokāts par to gan gatavs strīdēties.

Vienlaikus Mārtiņa aizstāvis uzsver, ka apsūdzētais savu vainu joprojām neatzīst, tāpēc jāvērtē, vai apsūdzība vispār ir juridiski pamatota. Nākamā tiesas sēde būs 7. martā. Par dalību Sīrijas konfliktā apsūdzētajam Mārtiņam draud vismaz 10 gadu cietumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm