tv3.lv

Sīriešu bēgļu bērni zaudējuši visu – mājas, tuviniekus, bērnību. Latvijas slavenības lūdz ziedot mazajiem bēgļiem

Turpinoties konfliktiem Tuvajos Austrumos, bēgļu gaitās spiesti doties tūkstošiem cilvēku, tostarp bērni. Palīdzība nepieciešama visiem, bet jo īpaši mazajiem, kas neziņā gaida rītdienu. Arī cilvēki no Latvijas iesaistījušies palīdzības akcijā – gatavojot mazu pārsteigumu bēgļu bērniem.

2015. gada 28. novembrī 20:12

Konflikts Tuvajos Austrumos ir nesis neizmērojamu postu un zaudējumus karā iesaistītajām valstīm un tās iedzīvotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēteris Eisāns, akcijas Zvaigzne austrumos organizators:

Pirms gada daudziem no šiem cilvēkiem bija viss – laba alga, darbs, māja, nākotne. Taču vienā mirklī tie, kas bija vidusslānis vai pat augstāk, – un vienā brīdī viņiem vairs nav nekā, un viņi ir uz ielas. Cik liela tā ir traģēdija! Protams, īpaši bērniem!

Pirms gada Pētera aizsāktā akcija Zvaigzne Austrumos 3500 Sīrijas un irākiešu bēgļu bērniem spēja sarūpēt dāvaniņas no Latvijas, kas kaut uz mirkli palīdzēja novērst domas no iepriekš piedzīvotajām šausmām.

Akcijā piedalījies zinātnieks un izgudrotājs Ivars Kalviņš, dziesminieks Kārlis Kazāks, aktrise Rēzija Kalniņa un komponists Ēriks Ešenvalds.

“Šīs dāvaniņas neatdeva bērniem mieru. Šīs dāvaniņās neatdeva bērniem viņu saspridzinātās mājas. Šīs dāvaniņas neatdeva viņiem pazaudētās bērnības, bet šīs dāvaniņas atnesa daudz prieka viņu salauztajām sirsniņām. Tāpēc šogad mēs labo darbu gribam turpināt,” viņi saka.

Daļa bēgļu izmitināti Jordānijā, kur kādā no skolām kā brīvprātīgās strādā arī Liene un Ilona no Latvijas.

Ilona, brīvprātīgā:

Parasti bēgt licis vai nu tas, ka kāds no kaimiņiem ticis nogalināts, vai kaut kas šausmīgs noticis blakus. Tas viņiem ir bijis tāds signāls, ka ir jāmūk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja ģimene bija spiesta mukt prom ātri, tad viņi nevarēja paspēt paņemt kaut kādas datorus, naudu, vērtīgas lietas, viņi paņēma visdārgāko – savus bērnus, radiniekus un izmantoja iespēju braukt prom,” stāsta Ilona.

Tāpēc kurpju kastēs šiem bērniem aicina likt zeķītes, zīmuļus, zobu birstīti un kādu spēļmantiņu.

Foto:

Tabita Ašnevica, brīvprātīgā Latvijā:

Es vienu dienu varu nenopirkt kafiju, bet nopirkt “končas” vai zeķītes. Tad kāpēc, lai es to nedarītu?

Pēteris Eisāns, akcijas Zvaigzne austrumos organizators:

Vienā ģimenē, kurā mēs bijām, puišelītim bija tikušas divas spēļu mašīnītes, un viņš tās saņēma pa dienu, spēlējās ar tām līdz pusnaktij. Tik ļoti viņš bija izslāpis pēc šāda stimula.

Šogad uzstādīts mērķis ar dāvanu pilnām kurpju kastēm iepriecināt 6000 karā cietušos bērnus. Tās iespējams nodot vairāk nekā 20 īpašās pieņemšanas vietās Latvijā.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm