tv3.lv

Siltās ziemas Latvijā dara savu. Kas notiek ar pieprasījumu pēc malkas?

Kurināmā – malkas – pieprasījuma ziņā šis ir viens no sliktākajiem pieredzētajiem gadiem, atzīst malkas tirgotāji.

2015. gada 4. novembrī 8:34

Piemēram, kāda koka dzīvojamā māja Majoros ar malku tiek sildīta jau kopš pašiem pirmsākumiem – 1938. gada. Vairāk nekā divus gadu desmitus par malkas sagādi te rūpējas tagadējais saimnieks Jānis Freibergs. Šogad malkas porcija sagādāta pavasarī, bet ir palikuši arī iekrājumi no pērnās ziemas. Parasti šai mājai ziemas sezonā esot vajadzīgas divas kravas malkas un pietiekot arī dēla mājai. Runājot par cenām, Jānis šogad izmaiņas neizjūtot, drīzāk maks vairāk tukšojās līdz ar eiro ieviešanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties foto:

Jānis Freibergs, jūrmalnieks:  

Cenas pieaugušas par kādiem 10%, kad pārgāja uz eiro, tad cenas ir pieaugušas par 10%. Mēs kurinām no septembra pa druskai līdz pat maijam reizēm. Vajadzīgi apmēram 400 eiro pusgadam.

Aptaujājot vairākus malkas pārdevējus un salīdzinot cenas, līdzīgi kā pērn šogad vidēji par vienu kubikmetru lētākās un arīdzan pieprasītākās – alkšņa malkas – nākas šķirties apmēram no 25 eiro. Vienā no malkas tirgotavām saka – šogad gandrīz par trešdaļu krities arī pieprasījums.

Agris Brūniņš, SIA Malkas tirgus darbu vadītājs:

Cik es nodarbojos un strādāju šeit – piecus vai sešus gadu strādāju. Pieprasījuma kritums šogad ir ļoti, ļoti jūtams. Varētu teikt, ka tas ir lielākais silto ziemu dēļ.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm