Sieviete tehnoloģiju pasaulē – tas ir normāli! Saruna ar "Riga Tech Girls" vadītāju Annu Andersoni

2021. gada 1. oktobrī 11:00

Jau no seniem laikiem sievietēm par savu vietu zem saules, pareizāk sakot, par tiesībām izteikties, strādāt un izskatīties, kā vēlas, ir bijis smagi jācīnās. Tāpēc ir dīvaini, ka mūsdienās vēl joprojām sastopamies ar diskrimināciju, kas vērsta pret sievietēm.

Lai gan sievietes jau labu laiku drīkst nēsāt bikses un balsot vēlēšanās, šodien visā pasaulē vēl var sastapties ar situāciju, kad sievietei tai pašā amatā maksā mazāku algu nekā vīrietim, arī pie mums, Eiropas Savienībā. Taču diskriminācija notiek ne tikai naudas ziņā – vēl joprojām valda uzskats, ka ir jomas, kur sievietēm īsti nav vietas, proti, sievietēm tāda nodarbošanās vienkārši nepiestāv. Arī “Riga Tech Girls” vadītājai Annai Andersonei ir nācies sastapties ar dažādiem aizspriedumiem, jo sievietes un tehnoloģijas, kā arī sieviete vadītājas amatā daudziem šķiet nesavienojamas lietas. Tāpēc biedrības “Riga Tech Girls” uzdevums un misija ir iedvesmot sievietes un meitenes droši pievienoties tehnoloģiju jomai, ja to izjūt kā savējo. Anna uzskata, ka meitenes ir jāiedrošina sekot saviem sapņiem un interesēm, jo šobrīd meiteņu tehnoloģiju sfērā ir stipri par maz.

Kāpēc meitenēm ir vieta gan tehnoloģiju jomā, gan startapu pasaulē, uzzini raidījumā “Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm