tv3.lv

Sešas augstskolas sāk kopīgu programmu studentu uzņēmējdarbības prasmju pilnveidei

Sākusies apjomīga atbalsta programma, kurā finansiāli un ar padomiem studentiem palīdzēs īstenot biznesa idejas. Programmā iesaistījušās sešas lielākās Latvijas universitātes, un kopējais pieejamais naudas apmērs ir 14 miljoni eiro.

2019. gada 4. oktobrī 19:22

Turpmākos trīs gadus studenti ar daudzsološām biznesa idejām un degsmi strādāt varēs pieteikties projektā, kas nodrošinās kā noderīgas mācības uzņēmējdarbībā, tā arī stipendijas un sadarbības iespējas ar jau esošiem uzņēmumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir iespēja piedalīties biznesa inkubatorā, saņemt finansiālu atbalstu. Vai grib attīstīt produktu, vai izmantot tā saukto industriālā doktora pieeju, proti, studēt un strādāt industrijā vienlaikus,” norāda RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Savukārt RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa pauž: “Mācoties, gatavojoties eksāmeniem, ne vienmēr pietiek laika, kad varam ko praktisku izdarīt un sevi īstenot. Domāju, ka tas būs galvenais, ko iegūs katrs, kas piedalīsies šajā programmā.”

Līdztekus grantu programmai iespēja sevi pierādīt kā jaunuzņēmēju studentiem bija arī biznesa iespēju festivālā “Icebreakers” jeb “Ledlauži”, kur sapazinās studenti, pētnieki un biznesa entuziasti. Dienas gaitā jaunie uzņēmēji arī pārliecināja klātesošos par savas idejas vienreizīgumu, sacenšoties par iespēju iegūt 10 000 eiro savas biznesa idejas realizēšanai.

Ir studenti, kuri jau mācību laikā sadarbojas ar uzņēmumiem. Tā, piemēram, RTU trešā kursa students Kārlis Reinis Ulmanis izdomājis lētāku veidu, kā autostāvvietā noteikt brīvās vietas, pārdevis šo ideju uzņēmumu un arī pieņemts darbā.

“Tagad man ir arī darbavieta, darbojos kā IT speciālists. Palīdzu uzstādīt iekārtas, sakonfigurēt serverus,” saka students.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cita komanda radījusi plastmasas smalcinātāju – tā vietā, lai plastmasas iepakojumu izmestu, no tā var uztaisīt kādu citu noderīgu priekšmetu.

“Sākot ar korķiem un šampūna pudelēm. Iegūstam granulas, kuras pārkausējam noderīgos produktos, sākot ar pogām un dzīvnieciņu figūrām. Šis ir vairāk izglītojošām nodarbībām bērniem un pieaugušajiem, kuriem interesē pārstrādes process,” stāsta RTU students Kārlis Vīksne.

Ambiciozs mērķis ir šrilankiešu studentam Antonam Rajanam, kurš ar ekoierīces palīdzību mēģina imitēt dabisku ekosistēmas procesu, kurā dažādi mikroorganismi attīra ūdeni.

“Šis ir kanādiešu biologa Džona Toda koncepts, bet neviens vēl nav spējis uzbūvēt reālu ekoierīci. Ir grūti strādāt ar dažādām bioloģiskām sugām. Mēs mēģinām uzbūvēt savu versiju. Daļu uzbūvējām pagājušajā semestrī, tagad strādāsim pie pārējām daļām, piemēram, akvārija,” par ideju stāsta students.

Programmas “Inovāciju granti studentiem” kopējais apmērs ir 14 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm