Satversmes tiesa saņēmusi daudzus ar Covid‑19 ierobežojumiem saistītus pieteikumus

Decembrī Satversmes tiesa (ST) ir saņēmusi daudzus ar Covid-19 saistītus pieteikumus, tajā skaitā par sejas masku valkāšanu, par pulcēšanās ierobežojumiem, par politiskās partijas dibināšanas neiespējamību un citiem līdzīgiem aizliegumiem, intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze” uzsvērusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Oipova.

2021. gada 5. janvārī 11:33

Šie pieteikumi lielākoties vēl ir izskatīšanā tiesnešu kolēģijās, tiesa vēl nav lēmusi par lietu ierosināšanu, viņa skaidroja, piebilstot, ka kolēģijai tos jāpabeidz izskatīt mēneša laikā, bet, ja pieteikums ir sarežģīts, tad izskatīšanas procesu var pagarināt vēl par mēnesi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Intervijā Osipova arī minējusi, ka pirmajam spriedumam kāda no administratīvi teritoriālās reformas lietām jābūt jau pavasarī, pirms Centrālā vēlēšanu komisija sāks gatavoties pašvaldību vēlēšanām jūnijā – tad arī būs zināms virziens, kas šai komisijai būtu jāņem vērā.

Patlaban ir ierosinātas 18 lietas. Osipova atzina, ka pašvaldības joprojām turpina iesniegt pieteikumus. Patlaban ir apvienotas pirmās divas lietas, kuras sāks skatīt 13.janvārī publiskā procesā.

“Katrai pašvaldībai, kas vērsās tiesā, ir sava sāpe. Tiesai būs svarīgi izvērtēt to, kādā procesā ir pieņemts likums, pēc kura tiks īstenota pašvaldību reforma,” norādīja ST vadītāja.

Vienlaikus viņa atzina, ka tiesa gaida septītā tiesneša apstiprināšanu, jo ir ievērojami palielinājies darba apjoms – pērn būtiski pieaudzis pieteikumu un ierosināto lietu skaits. Līdz 2020.gada beigām bija ierosinātas 66 lietas jeb gandrīz divas reizes vairāk nekā 2019.gadā, kad tika ierosinātas 38 lietas.

Viņa sacīja, ka ST ik pa laikam bijusi sešu tiesnešu sastāvā. “Taču tas, ka Satversmes tiesa gadiem ir strādājusi sešu tiesnešu sastāvā, nav labi, jo tiesai ir nepieciešama viedokļu dažādība – katrs tiesnesis piedalās tiesas procesa diskusijā ar savu viedokli un pieredzi, savu skatījumu un specializāciju. Jāņem vērā, ka Latvijā ir mazākā konstitucionālā tiesa Eiropā, citās valstīs ir deviņi, 12 un pat vēl vairāk tiesnešu,” viņa uzsvēra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm