tv3.lv

Sastrēgumi, bezmaksas transports un izmaiņas kustības grafikā: kas jāzina par satiksmi Jāņos

Pirms garajām svētku brīvdienām dodoties ārpus Rīgas, autobraucējiem jārēķinās, ka satiksme Pierīgā būs palēnināta un iespējami sastrēgumi, atgādina VSIA “Latvijas Valsts ceļi”. Bet sabiedriskā transporta reisos un kustības grafikā Jāņos noteiktas izmaiņas. Rīgā svētku dienās sabiedriskais transports un pašvaldības autostāvvietas būs bez maksas.

23. jūnijā 6:17

Autovadītāji pirms Jāņiem ir aicināti paredzēt papildu laiku ceļā, kā arī pēc iespējas doties ceļā ārpus intensīvākās satiksmes stundām. Pierīgā īpaši palēnināta satiksme var būt virzienos, kur notiek ceļu būvdarbi:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 • pa Ērgļu ceļu;
 • Jelgavas un Ventspils virzienā;
 • Bauskas virzienā;
 • uz piejūru.

Intensīva satiksme iespējama arī uz Rīgas apvedceļiem:

 • Baltezers-Saulkalne (A4);
 • Salaspils-Babīte (A5).

“Valsts autoceļu tīklā remontdarbi notiek vairāk nekā 80 autoceļu posmos. Remontposmos, kur tas ir iespējams, svētku brīvdienās tiks samazināti satiksmes ierobežojumi, lai svētkos atvieglotu pārvietošanos. Tomēr lielākoties satiksmes ierobežojumi paliks spēkā, un autovadītājiem ir jārēķinās ar tiem un ilgāku ceļā pavadītu laiku vai jāplāno maršruti, izvairoties no remontdarbu vietām,” informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Rīgā sabiedriskais transports un stāvvietas bez maksas

Līgo svētkos un Jāņu dienā, 23. un 24.jūnijā, sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas, kā arī tiks nodrošināti papildu reisi, informē SIA “Rīgas satiksme” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inese Rozīte.

Sabiedriskais transports abās svētku dienās kursēs pēc brīvdienu grafika. Savukārt, lai nodrošinātu apmeklētāju nokļūšanu uz un no dažādās pilsētas apkaimēs organizētajām pasākumu vietām, 23.jūnijā no aptuveni plkst.19, kā arī naktī uz 24.jūniju līdz aptuveni plkst.5.30 tiks organizēti papildu reisi.

Papildu reisi tiks nodrošināti:

 • 3., 11., 12., 23. 26. 18., 24., 25., 37., 48., 50., 51. un 53. autobusa maršrutā;
 • 1., 5., 7., 10. un 11. tramvaja maršrutā;
 • 4., 9., 14., 15., 17., 18., 22. un 27. trolejbusa maršrutā.

23. un 24. jūnijā Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietas, kuras apkalpo “Rīgas satiksme”, varēs izmantot bez maksas, izņemot pazemes stāvvietu Krišjāņa Valdemāra ielā 5a pie Kongresu nama.

Autobraucējiem galvaspilsētā gan jāņem vērā, ka pasākuma “OneLife Rally” laikā no šodienas plkst.21 līdz 26.jūnija plkst.16 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana 11.novembra krastmalas labajā pusē, posmā no Vanšu tilta līdz Akmens tiltam. Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” slēgs savā pārvaldījumā esošās autostāvvietas minētajās vietās. “OneLife Rally” auto brauciens norisināsies no 25.jūnija līdz 2.jūlijam, startējot Rīgā bet finišējot Melnkalnē. Rallija maršruts paredzēts caur Augstajiem Tatriem Slovākijā un līdz pat Adrijas jūrai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmaiņas reģionālo autobusu kustībā

Jāņu brīvdienās – periodā no 23.jūnija līdz 26.jūnijam – būs izmaiņas 515 reģionālo autobusu maršrutos visā Latvijā, informēja Autotransporta direkcijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā – tie tiks atcelti.

Izmaiņas gaidāmas maršrutos, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina 19 pārvadātāji: AS “Nordeka”, AS “Cata”, SIA “VTU Valmiera”, AS “Talsu autotransports”, SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss”, SIA “Tukuma auto”, SIA “Daugavpils autobusu parks”, SIA “Dautrans”, AS “Rēzeknes autobusu parks”, SIA “Ludzas autotransporta uzņēmums”, SIA “Jēkabpils autobusu parks”, SIA “Gulbenes autobuss”, SIA “Balvu autotransports”, SIA “Dobeles autobusu parks”, PSIA “Ventspils reiss”, AS “Liepājas autobusu parks”, SIA “Norma -A” un SIA “Viesītes transports”.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu organizācijas mājaslapā sadaļā “Kustības saraksti” vai portālā “1188.lv”.

Vilcienu papildreisi uz Carnikavu un Dubultiem

Laikā no 23. līdz 26. jūnijam vilcienu kustības grafiks ir papildināts ar pieciem papildu reisiem Carnikavas un Dubultu virzienā, informē VAS “Pasažieru vilciens”:

 • maršrutā Rīga-Carnikava un atpakaļ katru dienu tiks izpildīti četri papildu reisi;
 • maršrutā Rīga-Dubulti – viens papildu reiss.

Kopumā maršrutā Rīga-Carnikava un atpakaļ no 23. jūnija līdz 26. jūnijam ik dienu tiks izpildīti 27 reisi, bet maršrutā Rīga-Dubulti un atpakaļ – 47 reisi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No 23. jūnija līdz 26. jūnijam visi elektrovilcieni kursēs pēc brīvdienu grafika.

“Pasažieru vilciena” pārstāvji atgādina, ka liela karstuma gadījumā ir iespējama neliela vilcienu kavēšanās – temperatūrai pārsniedzot noteiktas normas, sliežu uzkaršanas dēļ atsevišķos posmos pasažieru vilcienu ātrums tiek samazināts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm