tv3.lv

Saslimt varēs tikai nākamgad… Slimnīcām ir beigusies nauda pārbaudēm

Daudzām slimnīcām, tostarp Latvijas veselības aprūpes flagmaņiem – Stradiņa un Austruma slimnīcai – beigušās valsts apmaksātās kvotas izmeklējumiem un konsultācijām. Praksē tas nozīmē to, ka pārbaudīt veselību iespējams tikai par maksu vai arī jāgaida nākamais gads. Veselības ministrijā sola situācija labot, atrodot papildu finansējumu.

2015. gada 23. septembrī 22:35

Naudas plūsma P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā ir apstājusies. Visi pacienti, kas pierakstījušies līdz gada beigām, valsts apmaksātos izmeklējumus un konsultācijas varēs saņemt, tie, kuri piesakās tagad – vairs nē. Pārbaudīt veselību gan būs iespējams par maksu, un palīdzība netiks atteikta arī akūtos gadījumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts apmaksātās kvotas uz vairākiem ambulatorajiem pakalpojumiem beigušās arī Rīgas Austrumu klīniskajā  universitātes slimnīcā. Arī šajā slimnīcā pieraksts uz vairākiem izmeklējumiem un konsultācijām ir aizpildīts līdz gada beigām. Tiem, kuri piesakās tagad, – savu kārtu izmeklējumiem par valsts naudu sagaidīs tikai nākamgad.

Kvotu problēma veselības aprūpē nav jaunums, līdzīga situācija atkārtojas teju katru gadu. Veselības ministrijā kārtējo reizi norāda, ka iemesls ir katastrofāli zemais valsts finansējums. Nozares ministrs tagad meklē iespējas, kur dabūt naudu, lai valsts apmaksātos izmeklējumus varētu turpināt.

Nākamgad Veselības aprūpei atvēlētais valsts finansējums būs vēl zemāks un noslīdēs zem trīs procentiem no iekšzemes kopprodukta. Belēvičs gan sola izmaiņas slimnīcu darbībā, lai dažus mēnešus pirms gada beigām valsts nauda izmeklējumiem neaptrūktos.

Skaties video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm