tv3.lv

Salīdzinājumā ar Briseli Latvijā ir droši, atzīst no Beļģijas atbraukušie tautieši

Papildu preventīvi drošības pasākumi ir ieviesti Rīgas stratēģiskajos punktos. Cik droši tajos jūtas iedzīvotāji, jo īpaši tie, kuri tikko kā atgriezušies no Briseles?

2016. gada 23. martā 20:06

Lielāks skaits kārtībsargu ir teju vienīgais, kas parastam vērotājam lidostā Rīga liecina par papildu ieviestajiem drošības pasākumiem. Saskaņā ar Drošības policijas ieteikumu te jau kopš vakardienas pastiprināta uzmanība tiek pievērsta arī aizdomīgu personu aktivitātēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šie te preventīvie pasākumi plašāk diemžēl nav izpaužami, bet, tā kā tos lidosta nodrošina, pasažieriem lieku satraukumu tas nav radījis. Arī šodien novērojumi lidostā liecina, ka pasažieri izturas samērā mierīgi, dodas uz saviem reisiem, arī pasažieru skaits nav mazinājies,” skaidro lidostas Rīga pārstāve Sarmīte Rinmane.

Lielāka rosība te ierasti valda sagaidītāju zālē, šodien īpaši tuvojoties airBaltic reisam no Amsterdamas, ar kuru Rīgā ierodas arī vairāki pasažieri no Briseles.

“Ja tas notiktu šodien, tad es būtu epicentrā,” tā saka Briselē dzīvojošā Solveiga, kuru lidostā sagaida draudzenes. Šodien Briselē dzīve jau esot atgriezusies ierastajās sliedēs, jo pie pastiprinātās drošības kontroles jau bija pierasts iepriekš.

“Man pat šodien nebija bailes lidot, par ko man vienmēr ir bail, bet man jau meita saka laikam uz to vakardienas stresu kāds bija, tad šodienas lidošana vairs nekas nav,” teic Solveiga.

Foto

Briselē slēgtās lidostas dēļ iestrēgušie latvieši nokļūšanai uz Amsterdamu izmantojuši dažādus ceļus, tostarp autobusu. Jau Amsterdamā redzēta pastiprināta kārtībsargu vērība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Varbūt atsevišķiem cilvēkiem, to ļoti labi varēja redzēt, ja tev ir tumšāka ādas krāsa, tumšāki mati, tur bija lielāka kontrole,” saka Briselē strādājošā Lāsma. Visiem uzrunātajiem vakardienas notikumi ir spilgtā atmiņā.

“Cilvēki vēl joprojām nav sapratuši, kas ir noticis, un es domāju, ka centrālajā laukumā tās līdzjūtības, kas tiek izteiktas, un svecītes, jau saka pašas par sevi,” teic Rinalds, kurš arī strādā Briselē. Ierodoties Rīgā, briselieši jūtas drošībā, bet neslēpj – to just tagad būs grūti Beļģijas galvaspilsētā.

“Tā drošības sajūta, nu tā ir zudusi. Nu jābūt stipriem, jātic labākai pasaulei, traka jau tā pasaule, kurā dzīvojam, bet jādzīvo tālāk, ko darīt,” norāda Elīna, kura ikdienā uzturas Beļģijas galvaspilsētā.

Pēc teroraktiem Briselē atbildīgās iestādes mudinājušas stiprināt preventīvos drošības pasākumus ne tikai starptautiskajā lidostā Rīga, bet arī šeit – Latvijas Dzelzceļā un starptautiskajā autoostā.

Arī Centrālajā dzelzceļa stacijā un Rīgas autoostā parasts garāmgājējs papildu drošības pasākumus pamanīt nevar. Dzīve te rit ierastajās sliedēs. Policija norāda, ka lielāks skaits kārtībsargu turpinās dežūras iedzīvotāju drošības sajūtas vairošanai tik ilgi, cik būs nepieciešams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm