tv3.lv

Salaspils pašvaldības iestāžu darbiniekiem veiks Covid‑19 testus

Salaspils pašvaldības iestāžu darbiniekiem veiks Covid-19 testus, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

2020. gada 9. decembrī 18:20

Šāds lēmums pieņemts, lai maksimāli ierobežotu Covid-19 izplatību. Pašvaldība vienojusies ar Slimību profilakses un kontroles centra vadību par mērķtiecīgu kolektīvo testēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas nozīmē, ka skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, pašvaldības policijas, sociālā dienesta u.c. iestāžu darbiniekiem, kuri atrodas ikdienas kontaktā ar cilvēkiem, tiks veikta testēšana ar siekalu testiem.

Laikus atklājot saslimstību, plānots pārraut slimības izplatības ķēdi.

Šonedēļ notika kārtējā sanāksme, kurā iestāžu vadītāji domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram (JV) ziņoja par situāciju saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Salaspils Veselības centra valdes locekle Jeļena Pettinena pastāstīja, ka nedēļas laikā novadā ir konstatēti 69 jauni saslimšanas gadījumi, kumulatīvajam rādītājam sasniedzot 127 cilvēkus.

Pašvaldības policija nedēļas laikā veikusi 172 pārbaudes saimnieciskās darbības veicējiem, 39 gadījumos konstatējot pārkāpumus. Vairākos gadījumos pārkāpējiem nācās maksāt arī soda naudas par noteikumu klaju neievērošanu.

“Cilvēki ir neapmierināti, ka jāstāv rindās, strīdas ar kasierēm par to, ka atsevišķus produktus nevar nopirkt, un tad mēs dodamies palīgā,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks Dzintars Strožs. Policija turpina arī apsekot tās personas, kurām jāatrodas pašizolācijā. Tie ir aptuveni 10 cilvēki diennaktī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā liecina pašvaldības informācija, situācija ir nostabilizējusies gan skolās, gan pirmsskolas izglītības iestādēs. Darbinieki pamazām atgriežas ierindā un iestādēs darbs noris mierīgi. Telpas regulāri dezinficē, darbinieki lieto maskas, vecāki iestāžu telpās neienāk.

Gan mūzikas skolā, gan sporta skolā ir atsākušās klātienes individuālās nodarbības. Sportisti tiekas treniņos arī ārā. Individuālās nodarbības notiek arī kultūras namā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm