tv3.lv

Salaspils novadā nosaka maksimālo zāles augstumu lauku pļavām; vietējie sašutuši par šādu rīcību

2018. gada 23. oktobrī 7:55

Daudzās Latvijas pašvaldībās ir noteikts zāles augstums piemājas mauriņos, taču Salaspils novada dome ir pārspējusi citus, nosakot zāles maksimālo garumu arī laukos un meža pļavās.

Par šādu pašvaldības neizprotamu rīcību ir sašutuši novada lauksaimnieki un citi iedzīvotāji. Savukārt domē norāda, ka viss tiek darīts, lai izskaustu kūlas ugunsgrēkus.

Doles salā, kas atrodas Salaspils novadā, lielu daļu salas aizņem dabas parks. Šeit ir daudz dažādu mazu un lielu dzīvnieku. Doles salas iedzīvotājs, lauksaimnieks Māris pauž savu izbrīnu un sašutumu par to, ka Salaspils novadā ir noteikts 20 centimetru maksimālais zāles garums uz lauksaimniecības zemes.

Māris
lauksaimnieks

Uz manas lauksaimniecības zemes ir par garu zāle, par ko biju ļoti izbrīnīts. Uz lauksaimniecības zemes, pirmo reizi atnākuši tādi brīnumi…

Māri jūlijā uzaicināja uz administratīvās komisijas sēdi, kur viņu atzina par vainīgu un izteica brīdinājumu. Arī citi Doles salas iedzīvotāji par noteikumiem ir neizpratnē. Viņi norāda, ka neviens nav pret lauku apkopšanu.

Doles salas iedzīvotājs Dzintars norāda, ka laukos nevar pļaut zāli tik bieži kā pilsētā, jo pļavu garajā zālē mitinās daudz dažādu radījumu, it sevišķi Doles salā.

“Sirds sāp skatoties, kā nopļauj zaķēniem kājas, ausis un mazie putnēni paliek bez slēptuves, stārķis atlido visus apēd,” stāsta Dzintars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Salaspils novada domes pārstāve Lolita Balcere norāda, ka pašvaldības policija zāli mēra tikai tajos laukos, kas nesaņem Eiropas Savienības (ES) maksātos platību maksājumus. Tās viņi uzskata par riska platībām, kur nepļautā zāle pavasarī var kļūt par kūlas ugunsgrēka vietu.

“Galvenais, lai nākamajā gadā nebūtu problēmas ar kūlu un kūlas ugunsgrēkiem,” norāda Balcere.

Lai arī noteikumos lauksaimniecības pļavās noteiktais maksimālais zāles garums ir 20 centimetri, pašvaldības pārstāve norāda, – ja pļava būs skaista un pilna ar ziediem, tad policisti nesodīs.

Lolita Balcere
Salaspils novada domes pārstāve

Nekad nebūs tā, ka ir tiešām skaista pļava, kur vasaras pilnbriedā zied skaisti ziedi, un pašvaldības policija vērsīsies pret saimnieku.

Kā norāda Lauku atbalsta dienests – pašvaldība lauksaimniekiem administratīvu sodu uzlikt nemaz nevar. Vienīgais veids, kā iespējams vērsties pret nekoptu lauku īpašniekiem, ir nodokļa dubultošana.

Kūlas ugunsgrēki ir tiešām problēma. Taču Doles salas iedzīvotāji šaubās, vai, nopļaujot laukus jau pavasarī, neļaujot tiem izziedēt un liedzot bitēm ievākt medu, ir labākais veids cīņai ar ugunsgrēkiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm