Gulbenē demontē bijušo padomju armijas pazemes kodolraķešu bāzi

Gulbenes novada Galgauskas pagastā uzsākta padomju laiku kodolraķešu bāzes demontāža, kas atrodas NBS objektā “Zemessardzes poligons”. Pamestā kodolraķešu bāze sastāv no četrām 32 metrus dziļām pazemes šahtām un komandcentra vairākos līmeņos.

2017. gada 6. februārī 12:30

Demontāžas darbus vairākus hektārus lielajā apbūves platībā veic uzņēmums “Demontāža.lv”, un tos paredzēts veikt 6 mēnešu laikā, līguma summa ir 189 906 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespaidīgais militārais objekts ir padomju laikos aktīvā kodolraķešu bāze “Dvina R12”, kurā tika glabātas četras kodolraķetes 32 metrus dziļās pazemes šahtās un pazemes komandcentra, kas izvietots vairākos līmeņos.

Kā stāsta demontāžas darbu vadītājs Mārtiņš Mālnieks, kopumā padomju laikos Latvijas teritorijā bija 12 kodolraķešu bāzes, no kurām piecas bija izvietotas pazemē. “Dvina R12” ir pēdējā no šāda veida pazemes atomraķešu bāzēm, pārējās ir jau nojauktas.

Speciālists atzīst, ka demontējamais objekts ir sarežģīts: “Principā tā ir desmitstāvīga grandioza ēka zem zemes, sadalīta vairākos līmeņos, būvēta no ļoti izturīga betona, tāpēc nojaukšanas darbos tiek izmantots īpašs tehniskais aprīkojums – spēcīgi ekskavatori, aprīkoti ar hidrauliskajiem āmuriem un demontāžas šķērēm. Savukārt būvgruži pēc tam tiks pārstrādāti betona šķembās, kuras izmantos autoceļu un laukumu segumu izbūvē”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm