Saturs turpinās pēc reklāmas

Sākas reģistrēšanās Eiropas sporta nedēļas galvenajam notikumam – unikālam pārgājienam Līgatnē bez laika ierobežojuma

2020. gada 9. septembrī 9:36

Ar plašu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā arī šogad notiks Eiropas sporta nedēļa, kas sāksies 23. septembrī un ilgs līdz 30. septembrim, taču trešdien, 9. septembrī, sākas reģistrēšanās Eiropas sporta nedēļas galvenajam notikumam – pārgājienam “BeActive” Līgatnē, kurā izšķirošais nebūs ātrums, vēsta raidījums “900 sekundes”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Pirmo reizi mūsu biedrības pastāvēšanas vēsturē mēs organizējam pasākumu, kurā izšķirošais nav ātrums. Šis ir pirmais pasākums, kurā netiks fiksēts laiks, – “BeActive” pārgājiens Līgatnes takās, kurā aicinām piedalīties jebkuru. Devīze ir “piecelies pats un varbūt paņem līdzi kādu draugu, kas varbūt nav bijis aktīvs un līdz šim neko tādu nav darījis”,” sacīja “Stirnu Buka” pārgājiena organizētājs Rimants Liepiņš.

Viņš teica, ka Līgatnes takas ir izaicinājums to reljefa dēļ. “Apvidus tur ir gana izaicinošs, jo reljefs tur ir. Nenoliedzami, – taku tīkls ir iespaidīgs, skaists un krāšņs. Distance ir pieejama trīs dažādos garumos, katram atbilstoši iespējām,” viņš sacīja.

Viens no Eiropas sporta nedēļas vēstnešiem – profesionālais skrituļslidotājs Nils Jansons – atzina, ka pārgājiens ir piemērots ikvienam, arī tiem, kas nav profesionāli sportisti. Izvēloties sev atbilstošu distanci, tas nav grūti. Garākā pārgājiena distance ir 25 kilometri. Laiks, kas atvēlēts tā pievarēšanai, nav ierobežots, bet vēlams to paveikt dienas gaismas laikā. Pārgājienu papildina interaktīva spēle, – piereģistrējoties sacensībām, komandu kapteiņi saņem aplikāciju mobilajā telefonā, un, mērojot ceļu, komandai jāatbild uz dažādiem jautājumiem par apvidu, aktīvi dzīvesveidu, kā arī sportistiem utt.

Liepiņš teica, ka ikvienai distancei ir noteikts laika “rāmis” ar startu. Piemēram, garākās distances mērotāju startēšana paredzētā brīvi izvēlētā laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 11.00, līdz ar to neveidojas drūzma.

Jansons piebilda, ka sporta nedēļā pasākumi notiks visā Latvijā un būs piemēroti ikvienai vecuma grupai pieaugušajiem, senioriem, jauniešiem, ģimenēm. Visu informāciju par plašo bezmaksas pasākumu klāstu var atrast beactivelatvia.lv.

Eiropas sporta nedēļas galvenais mērķis ir veicināt izpratni par aktīva dzīvesveida nozīmi mentālajai un fiziskajai veselībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas