Sākas nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” programma

Šodien sākas kino nozares svētki – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”. To atklās ar divu dokumentālo filmu pirmizrādēm – Andreja Verhoustinska filmu “Nr.105555” un Kristīnes Briedes filmu “Svārstības”.

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”, kas norisināsies no 23.februāra līdz 26.februārim, atklās ar divu dokumentālo filmu pirmizrādēm – Andreja Verhoustinska filmu “Nr.105555” un Kristīnes Briedes filmu “Svārstības”, aģentūru LETA informēja balvas pārstāve Zane Dzene.

Viņa norāda, ka Verhoustinskis ir filmas “Nr.105555” režisors, operators un scenārija autors, un tās tapšanā piedalījusies arī māksliniece Paula Zariņa-Zēmane, skaņu režisors Pēteris Pāss. Trīsdesmit minūtes garā filma tapusi studijā “Centrums”, un uz ekrāna redzamo pavada Kaspara Znotiņa balss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzene atzīmē, ka aktieris lasa ieslodzītā “Nr.105555” dienasgrāmatu par piedzīvoto Salaspils nometnē 1944.gadā, un to ilustrē dokumentāls memoriāla vērojums mūsdienās: bērni un pieaugušie memoriālā ierodas pa vienam vai grupās, ieinteresēti skatās vai garlaikoti laiskojas, emocionāli reaģē vai vienaldzīgi distancējas. “Lielajam Kristapam” “Nr. 105555” nominēta kategorijā “Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma”.

Savukārt režisores un scenāristes Briedes jaunākās filmas “Svārstības” operators ir Jānis Šēnbergs, komponisti – Sniedze Prauliņa un Rihards Zaļupe, filmas skaņu režisors ir Artis Lūsis, montāžas režisors – Andris Grants. Filmas producentes – Ieva Ūbele un Antra Gaile, filma tapusi, sadarbojoties studijām “Ruckas mākslas fonds” un “Baltic Balkan Productions”.

Pēc Dzenes paustā, filma “Svārstības” vēsta, ka Latvija ir teju vienīgā valsts pasaulē, kuras oficiālā luteriskā baznīca ir aizliegusi sieviešu ordināciju, lai gan pirms tam 20 gadu garumā sievietes kalpoja par mācītājām. Daļa garīdznieču nespēj ar to samierināties un emigrē, lai veidotu pilnvērtīgu dzīvi citviet pasaulē, daļa ieņem otršķirīgus amatus Latvijas baznīcas hierarhijā un strādā par sludinātājām un mācītāja pienākumu izpildītājām. Tomēr vairākas teoloģes vairs nav ar mieru stāvēt malā, un Rudīte, Dace un Agrita bruģē ceļu uz nākotni, kurā vieta pie altāra paredzēta arī sievietēm. “Lielajam Kristapam” “Svārstības” nominētas četrās kategorijās: “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”, “Labākais dokumentālās filmas režisors”, “Labākais dokumentālās filmas operators” un “Labākais komponists”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm