Sāk tiesāt trolejbusa vadītāju ar segvārdu "Natālija"; viņu vaino 1000 jauniešu izmantošanā

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa šodien sāka skatīt krimināllietu par vēl vienu bērnu un pusaudžu izmantotāju. Ikdienā viņš strādāja uzņēmumā “Rīgas satiksme”, vadīja trolejbusu, bet brīvajā laikā sociālajos tīklos uzdevās par izskatīgu meiteni ar segvārdu Natālija. Neierasti šādām prāvām – tiesa apsūdzētajam ļāvusi liecināt ar videokonferences palīdzību, pašam tiesas namā nemaz neierodoties.

2017. gada 1. februārī 19:43

Zemgales priekšpilsētas tiesā žurnālistu šodien bija tikpat, cik advokātu – taču vaigā skatīt neķītrībās apsūdzēto “Rīgas satiksmes” trolejbusa vadītāju nebija iespējams. 34 gadīgais vīrietis atrodas apcietinājumā un uz tiesu nemaz neieradās – liecības sniedza ar videokonferences palīdzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādu iespēju izmanto reizēs, ja apsūdzētais ir slims vai – lai ekonomētu policijas līdzekļus. Kāpēc arī šoreiz apsūdzētais žēlots no sabiedrības uzmanības, tiesā nemācēja skaidrot.

Vīrieti apsūdz īpaši ciniskās darbībās. Viņš internetā izlicies par simpātisku meiteni vārdā Natālija un iepazinies ar 13 līdz 23 gadus veciem puišiem. Pierunājis viņus uzņemt kailfoto vai uzfilmēt video, solot pretī meitenes bildes, bet, kad zēni iekrituši, viņš tos sācis šantažēt, lai piespiestu uzņemt jaunu pornogrāfiju. Septiņu gadu laikā cietuši 1000 jaunieši.

“Nevaru komentēt neko, kādas liecības sniedzis apsūdzētais. Vainu atzīst daļēji. Pedofiliju neatzīst, bet tikai to, ka brīvi pieejamos portālos atrada bildes, kuras “nokačāja” savā datorā, un tur glabāja,” teic apsūdzētā advokāte Rita Oļhova.

Aizbildinoties ar slēgto lietas izskatīšanu, prokurors komentārus šodien nesniedza. Arī iespējamo sodu nevēlējās atklāt. Nerunīga bija arī “Rīgas satiksme” – vai, gaidot spriedumu, apsūdzētais vēl skaitās viņu darbinieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm