Saeimas komisija lūgs KP iespēju iepazīties ar būvnieku karteļa lietā iesaistīto amatpersonu vārdiem

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti trešdien nolēma sagatavot vēstuli Konkurences padomei (KP), kurā lūgs iespēju iepazīties ar lietā iesaistīto amatpersonu vārdiem.

2021. gada 18. augustā 17:17

“Pašlaik mums zināmi ir tikai uzņēmumu nosaukumi, kas nedod iespējams novērtēt, kas ir tā tiešie organizētāji. Nav izslēgts, ka personām, kas organizējušas karteli, vēl joprojām ir politiskā ietekme. Tas varētu kavēt mūsu tālākās darbības karteļu izskaušanā. Turklāt vismaz, manā ieskatā, sabiedrībai ir tiesības zināt, kas ir atbildīgi par nodokļu maksātāju naudas izkrāpšanā,” teica Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Reinis Znotiņš (JKP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus komisijas deputāti mēģināja noskaidrot, vai pret kartelī iesaistīto uzņēmumu valdes locekļiem, kā arī valsts amatpersonām, kuras figurē karteļa sarunās, būtu iespējams vērst personiskas sankcijas, piemēram, saucot tos pie kriminālatbildības.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule skaidroja, ka KNAB lietvedībā bija kriminālprocess par iespējamu kukuļošanu, kurā tika secināts, ka ir runa par konkurences pārkāpumiem. Savukārt pierādījumi par kukuļošanu netika gūti, tāpēc kriminālprocess izbeigts.

“KNAB vērtējumā nav saskatāma iespēja fizisku personu saukšanai pie kriminālatbildības. Šādu iespēju nesaskatīja arī prokuratūra, kas veica kriminālprocesa uzraudzību,” teica Cīrule.

Vienlaikus viņa piebilda, ka KNAB rīcībā nav ziņu, ka kāda no publisko pasūtītāju iepirkuma komisiju amatpersonām vai kāda cita valsts amatpersona būtu iesaistījusies kartelī.

Savukārt Znotiņš pauda viedokli, ka jāizstrādā rīcības plāns jeb “ceļa karte”, kā rīkoties pašvaldībām un valsts iestādēm, kuru nesen izsludinātajos iepirkumu konkursos uzvar kāda no kartelī iesaistītajām būvniecības kompānijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Valsts institūcijām un pašvaldībām, kurās realizēti kartelī iesaistītie projekti, jāvērtē un, ja iespējams, pēc iespējas ātrāk jāvēršas tiesā, lai no negodīgajiem būvniekiem piedzītu pārmaksāto naudu. Deputātiem kopīgi ar atbildīgajām iestādēm ir jāizstrādā ceļa karte par veicamajiem soļiem karteļu izskaušanai, un šodien sākām šajā virzienā strādāt. Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs jautājums,” teica Znotiņš.

Nākamajā komisijas sēdē deputāti skatīs jautājumus, kas saistīti ar aizliegtās vienošanās ietekmi uz valsts budžetu, informēja Znotiņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm