Saeimas delegācija negaidītā vizītē apmeklē Kijivu. Smiltēns saka runu ukraiņu valodā

12. janvārī 17:19

Latvijas parlamenta delegācija Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS) vadībā ceturtdien ieradās iepriekš neizsludinātā vizītē Ukrainā, apmeklējot Augstāko Radu. “Vēršos pie jums ukrainiski, paužot cieņu jūsu nācijai un valodai, un īpaši – tiem Ukrainas cilvēkiem, kas nonākuši Latvijā no pirmās dienas apņēmīgi mācās latviešu valodu,” uzrunājot parlamentu ukraiņu valodā, sacīja Smiltēns.

Saeimas priekšsēdētāja vadītā delegācija ieradusies Kijivā, lai paustu atbalstu un solidaritāti Ukrainas tautai. Uzsākot vizīti, Saeimas priekšsēdētājs tikās arī ar Augstākās Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku, informē Saeimas Preses dienests.

Smiltēnu vizītē Ukrainā pavada Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA), Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS), Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds (P), kā arī Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Jānis Skrastiņš (JV).

Stefančuks pateicas par Latvijas ieguldījumu

Abu valstu parlamentāriešu tikšanās laikā apspriesti arī jautājumi par turpmāko sadarbību, jo īpaši attiecībā uz atbalstu Ukrainai ceļā uz Eiropas Savienību un NATO, jautājumos par Krievijas atbildību agresijas noziegumā pret Ukrainu, par tās starptautisko izolāciju un sankciju pastiprināšanu pret Maskavu, – vēsta Augstākajā Radā.

Stefančuks sirsnīgi apsveica savu Latvijas kolēģi ar stāšanos amatā un pateicās Saeimas deputātiem par nozīmīgo vizīti Ukrainā, kas apliecinot ciešu solidaritāti ar Ukrainas tautu tai grūtos laikos.

Augstākās Radas vadītājs novērtēja Latvijas parlamenta atbalstu Ukrainu svarīgu politisku lēmumu līmenī, jo īpaši atzīmējot Saeimas lēmumus Ukrainā notiekošo atzīt par ukraiņu tautas genocīdu, kā arī Krievijas Federāciju – par teroristisku valsti.

Ruslans Stefančuks
Augstākās Radas priekšsēdētājs

“Mēs, ukraiņi, redzam, jūtam un esam ļoti pateicīgi par Latvijas ieguldījumu mūsu kopīgajā uzvarā. Latvija vienmēr ir bijusi Ukrainas sabiedrotā un ir sniegusi palīdzību visos līmeņos. Esmu pārliecināts, ka nākotnē atbalsts tikai pieaugs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smiltēns: ukraiņi ar savu varonību ir paveikuši neiespējamo

Saeimas priekšsēdētājs uzrunu Augstākajā Radā teica ukraiņu valodā. Smiltēns tajā uzsvēra, ka ukraiņi ar savu varonību ir paveikuši neiespējamo – īstu atmodu. “Gan kaujas laukos, gan raidot tik spēcīgu drosmes un apņēmības grūdienu, kur tas sasniedzis katru brīvās pasaules nostūri, sasniedzis miljardu ļaužu sirdis.”

Viņš atzīmēja, ka tas ir klīdinājis ilūziju miglu, radījis nepieredzētu solidaritātes un cilvēciskas sadarbības vilni un licis mūsu tautām atcerēties un novērtēt pašu vērtīgāko – mūsu brīvību, neatkarību un demokrātiju.

Edvarts Smiltēns
Saeimas priekšsēdētājs

“Kaujās par šīm vērtībām Jūs iezīmējāt skaidru frontes līniju, stājoties pretī lielākajam ļaunumam, kāds uzliesmojis Eiropā 21.gadsimtā – Putina Krievijai.”

Smiltēns sacīja, ka “patiesībā Padomju Savienība beidzot pa īstam sabrūk tikai tieši tagad. Tā sagrūst mūsu acu priekšā Ukrainas karalaukos un mūsu sirdīs, ģeopolitiski un cilvēciski”.

Saeimas priekšsēdētājs atzīmēja, ka Padomju Savienība sabrūk simboliskā laikā, tieši simtajā gadā, kopš Padomju Savienības radīšanas dienas, ko Krievijas asinskārais diktators bija iecerējis atdzīvināt vēl atbaidošākā formā, atverot elles vārtus uz Ukrainas zemes. “Šos vārtus aizvērt kopīgiem spēkiem nu jau ir visas civilizētās pasaules pienākums,” uzsvēra E. Smiltēns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edvards Smiltēns
Saeimas priekšsēdētājs

“Jūsu spēks ļauj mums pašu mājās paveikt lietas, ko esam atlikuši gadiem, spert platus soļus prom no padomju mantojuma, no kaimiņa impēriskās ietekmes, no pagātnes tumšā smaguma, likvidēt okupācijas simbolus. Iegūstot īstu brīvību un ļaujot saliedēties kopīgam atbalstam Ukrainai.”

“Katru dienu no Latvijas tiek sūtītas palīdzības kravas. Tas skaidri pasaka, ka runa nav tikai par politiku vai starpvalstu attiecībām. Runa ir par kaut ko daudz būtiskāku. Par to, kas nāk no cilvēku sirdīm, no pašiem cilvēcības pamatiem. Par dziļi sakņotām kopīgām vērtībām, par to, ka zinām, kas ir labs un kas ļauns, kur taisnība, kur meli. Un cilvēki Latvijā to zina,” apliecināja Smiltēns.

Saeimas priekšsēdētājs akcentēja, ka jau Krievijas agresijas pirmajās dienās Latvijas iedzīvotāji ziedoja pirmos atbalsta eiro miljonus, kas turpinās arī tagad. “Mūsu cilvēki ir lepni palīdzēt jums gan šeit, gan kaut nedaudz radot māju sajūtu tiem tūkstošiem jūsu tautiešiem, kas kara dēļ bija spiesti pamest savas mājas un rast patvērumu mūsu zemē,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs.

“Visai civilizētajai pasaulei tieši tagad ir pienākums pierādīt, ka pasaulē valda tiesību spēks, nevis tiesības uz spēku! Lai ļaunums neuzdrīkstētos vairs atdzimt!” sacīja Smiltēns, uzsverot, ka Latvija nepārprotami iestājas par Krievijas starptautisko izolāciju, sankciju režīma stiprināšanu un Krievijas atbildības panākšanu.

Edvards Smiltēns
Saeimas priekšsēdētājs

“Mēs līksmojam par katru jūsu panākumu un sērojam par katru jūsu kritušo. Kā par savējiem. Tā izpaužas īsta brālība. Mēs ne tikai redzam, bet sajūtam. Ne tikai zinām, bet saprotam. Jo šo kā nācija esam piedzīvojuši savā pašu vēsturē. Tas ir mūsu nācijas kods, kas ir mūsu asinīs, jo arī mēs izcīnījām savu brīvu valsti caur sāpēm un asinīm.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

E. Smiltēns apliecināja, ka Latvijas atbalsts turpināsies. “Lai cik tas maksātu un cik ilgs laiks tam būtu nepieciešams. Mēs un mūsu partneri vienā, skaidrā un noteiktā balsī sakām – mēs nenogursim,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs.

“Zinu, ka Eiropā līdzās citu valstu karogiem lepni plīvos neatkarīgas, plaukstošas Ukrainas karogs, kas nu jau kļuvis par globālu simbolu brīvībai un drosmei. Jūs jau esat nopelnījuši savu vietu Eiropā, kas būs brīva, stipra, saliedēta, droša un plaukstoša,” uzrunājot Ukrainas parlamentu, rezumēja Smiltēns.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm