tv3.lv

Saeima sāk lemt par klātienes skatītājiem hokeja čempionātā

Ar Jaunās konservatīvās partijas un “KPV LV” vairāku deputātu atbalstu izskatīšanai Saeimas komisijā nodots opozīcijas priekšlikums, lai Pasaules čempionātu hokejā klātienē atļautu vērot tiem, kuri ir pilnībā vakcinēti, izslimojuši Covid-19 vai var uzrādīt negatīvus analīžu rezultātus, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 20. maijā 20:00

“Lai Latvija starptautiskā un pasaules līmenī saglabātu savu seju. Lai būtu iespējams vērot klātienē droši šo pasākumu,” pauda Saeimas deputāts Edgars Tavars (ZZS).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieceres atbalstītāji vēlējās panākt, lai likuma izmaiņas pieņemtu jau dienu pirms hokeja čempionāta – 2021.gada 20.maijā. Taču prezidijs sēdi sasauca tikai plkst. 17, tāpēc process krietni ieilga. Šādu rīcību kritizēja ne vien opozīcija, bet arī koalīcijas partneri no “JKP”. Viens no tās līderiem Krišjānis Feldmans notikušajā vainoja premjeru, viņa rīcību salīdzinot ar Kārļa Ulmaņa apvērsumu.

“Jaunie konservatīvie” sagatavojuši arī savu priekšlikumu, kas paredz pieņemt Saeimas lēmumu, lai valdībai uzdotu nekavējoties izstrādāt kārtību, kādā čempionātu klātienē var apmeklēt pilnībā vakcinētie un tie, kuri ir izslimojuši Covid-19. Bet atsevišķu deputātu iebildumu dēļ lēmuma skatīšana atlikta līdz nākamajai sēdei.

Lēmums sagatavots pēc tam, kad premjers otrdien, 18.maijā, atteicās valdībā lemt par skatītāju klātbūtni čempionātā, norādot uz pārāk augstu epidemioloģisko risku.

Premjers Krišjānis Kariņš, 2021.gada 18.maija valdības sēdes arhīvs

“Nekavēsim visa Ministru kabineta laiku. Ja gada laikā nevar saprast, kas ir inkubācija un kā šī slimība izplatās, es domāju, ka ir bezcers šodien to noskaidrot. Iesim tālāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieceri neatbalsta arī apvienība “Attīstībai/Par!”, kuras pārziņā ir Veselības ministrija.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) aicināja Saeimas deputātus neatbalstīt rosinājumu pasaules hokeja čempionātu rīkot ar skatītājiem.

“Es aicinātu, kolēģi, nepakļauties tādam mirkļa vājumam un, es gribētu teikt, samērā tādu vienkāršu vai pat lētu, it kā īslaicīgu tādu popularitātes ziedu plūkšanu, lai uzlabotu vai spodrinātu savu politisko tēlu īstermiņā,” Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (“Attīstībai/Par!”).

Jaunākie notikumi Saeimā kārtējo reizi apliecinājuši, uz cik “plāna ledus” atrodas Kariņa vadītā koalīcija.

Šis ir jau otrais gadījums kad atsevišķi valdošās koalīcijas politķi ignorē koalīcijas disciplīnu un, apejot Ministru kabinetu, cenšas parlamentā izlemt valdības kompetences jautājumus. Iepriekš šādu lēmumu, ignorējot mediķu brīdinājumus tā nerīkoties, Saeima pieņema par ēdinātāju – āra terašu – atvēršanu. Arī Valsts prezidents toreiz asi kritizēja Saeimas rīcību sakot, ka parlamentārā demokrātijā tā nedrīkst būt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm