tv3.lv

Saeima pēc pašas vēlēšanās no amata atbrīvo Rimšēviča lietas tiesnesi

Ceturtdien, 17. oktobrī, Saeima pēc pašas vēlēšanās no amata atbrīvoja Rīgas rajona tiesas tiesnesi Inesi Bitenieci.

2019. gada 17. oktobrī 14:42

Tiesnese no amata tiks atbrīvota ar 26. oktobri.

Šo lēmumprojektu atbalstīja arī Juridiskā komisija.

Kā ziņots, Biteniece, kurai sākotnēji bija iedalīta krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, amatu atstājusi personīgu apsvērumu dēļ, un viņas lēmums nav saistīts ar nevienu no lietvedībā esošajām vai bijušajām lietām, tā ar Tiesu administrācijas starpniecību izplatītajā paziņojumā presei norādījusi pati tiesnese.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecīgi Biteniece lūdza cienīt viņas privātumu un nemēģināt sazināties ar viņas ģimenes locekļiem, lai iegūtu kādu papildu informāciju.

Lasi vēl Rimšēviča lietas tiesnesei traucējusi mediju uzmācība; ar jautājumiem vajāti pat viņas radinieki

Komisijas vadītāja Juta Strīķe (JKP) iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka deputātiem ir radušies jautājumi par iemesliem, kādēļ Biteniece darbu atstājusi, tāpēc uz komisijas otru sēdi šajā bija nolemts aicināt Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāju. Bažas radušās, jo tiesnese nav klātienē runājusi nedz ar tiesas priekšsēdētāju, nedz tieslietu ministru. Tiesas priekšsēdētāja ar Bitenieci esot runājusi telefoniski. Vaicāta, vai deputāti vēlas pārliecināties, ka uz tiesnesi nav izdarīts spiediens, pieņemot lēmumu par amata atstāšanu, Strīķe atbildēja apstiprinoši.

Pati Biteniece nebija ieradusies arī uz otro uz komisijas sēdi, taču bija nosūtījusi tai vēstuli, lūdzot jautājumu skatīt bez viņas klātbūtnes.

Uz komisijas otro sēdi gan bija ieradusies Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča, kura deputātiem norādīja, ka viņa nevar komentēt, kādi ir personīgie iemesli, kuru dēļ tiesnese izlēmusi atstāt amatu, taču atzīmēja, ka tiesnese līdz 25.oktobrim pabeigs savus iesāktos darbus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Siliņeviča uzsvēra, ka Rimšēviča lietas skatīšana tiks sākta pēc plānotā grafika, taču atzīmēja, ka saskata, ka process, vismaz sākotnēji, var ievilkties, norādot uz sistemātisku problēmu, ka advokātu grafiki tiek plānoti mēnešiem uz priekšu, tādējādi sarežģījot lietas izskatīšanas plānošanu. Tiesas priekšsēdētāja arī deputātiem uzsvēra, ka tiesneši ir spējīgi gandrīz jebkuru lietu izskatīt divu līdz trīs mēnešu laikā, taču tas nav izdarāms, jo gan advokātu, gan prokuroru noslogojums neļauj šādi plānot tiesas procesu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm