Saeimā asas debates par likumu, kas liegtu Lembergam apmeklēt parlamentu

Lieli strīdi ceturtdien, 23. septembrī, Saeimā par likumprojektiem, kas liegtu bijušajam Ventspils mēram, patlaban apcietinājumā esošajam Aivaram Lembergam apmeklēt parlamenta ēkas, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 23. septembrī 20:20

Šajās dienās politiķi Aivaru Lembergu Saeimas gaiteņos nesastapt. Bijušais Ventspils mērs jau vairāk nekā pusgadu ir Rīgas centrālcietumā, taču līdz tam viņš varēja brīvi ierasties parlamentā ēkās, lai apmeklētu, piemēram, sadarbības partnera – “Zaļo un zemnieku savienības” – frakciju un piedalītos lemšanā par vienu vai otru politisku jautājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādas privilēģijas – bez īpašas caurlaides pieteikšanas apmeklēt Saeimas ēkas – ir visiem bijušajiem Augstākās Padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas neatkarību. Starp viņiem arī Lembergs, kurš pirmajā instancē atzīts par vainīgu korupcijā.

Jauno konservatīvo deputāti kopā ar Artusu Kaimiņu iesniedza Saeimā likumprojektus, kas paredz aizliegt ienākt parlamenta ēkās bijušajiem deputātiem, pret kuriem noteiktas nacionālas vai starptautiskas sankcijas. Pēc būtības Lembergam, kuru ASV iekļāva tā sauktajā Magņitska sarakstā.

Likumprojektu autori nemaz neslēpa, ka tie uzrakstīti bijušam Ventspils mēram un ir dziļi simboliski, savukārt kritiķi – starp kuriem bija arī koalīcijas deputāti – pēla ieceri, uzsverot, ka tā ir juridiski nepilnvērtīga, turklāt slikta prakse rakstīt likumu vienam cilvēkam.

Didzis Šmits, pie frakcijām nepiederošs deputāts

“Sarunvalodā ir tāds vārds “jampampiņš”. Es aicinātu šo kategoriju iekļaut. Varbūt kāds teiks, ka būs sarežģīti šo kategoriju identificēt, nu kā mēs noteiksim. Nē! Tūlīt šis balsojums parādīs. Bieži neesmu redzējis šos Augstākās Padomes deputātus šajos namos. Un man pat liekas, ka nupat viņiem būs jau kauns šeit nākt pie mums, jampampiņiem.”

“Man ir kauns par Saeimu, ka mēs nopietni par to diskutējam. Es domāju, ka kolēģiem, kuriem ir laiks ģenerēt tādus projektus, būtu labāk padomāt, kā nodrošināt, lai pirmās instances tiesas spriedums būtu pieņemts nevis pēc 10 gadiem vai 15, bet ātrāk,” norādīja Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”), Saeimas deputāts

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Judina kungs pazaudēs balsi, bļaujot no vietas. Atvainojos, Judina kungs, par to, kā jūs 10 gadus neko neesat izdarījis un tagad aizstāvat, lai Lembergs varētu iet uz ZZS frakciju tas, kad tiks ārā no cietuma,” pauda Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

“Ko jūs tikko izdarījāt, Judin? Kas tā par argumentāciju? “Es kā jurists, šis ir te… te kas tas tāds būs?” Tās ir muļķības! Tu saproti, ka ir runa par Lembergu? Šobrīd ir tā, ka Lembergs ir simbols, vienkārši ļauns, negatīvs Voldemorts,” vērsa uzmanību pie frakcijām nepiederošs deputāts Artuss Kaimiņš.

Kaismīgās debates par šo jautājumu ilga aptuveni stundu. Likumprojektus noraidīja, par balsojot vien jaunajiem konservatīvajiem., kā arī vairākiem Nacionālas apvienības un pie frakcijām nepiederošiem deputātiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm