"Sadales tīkls" aicina ziņot par aizdomīgām un nelikumīgām darbībām elektrotīkla tuvumā

Pēdējā laikā aktivizējušies nenoskaidroti ļaundari, kas veic patvaļīgu “Sadales tīkls” elektrotīkla atslēgšanu. Iedzīvotāji ir aicināti ziņot par aizdomīgām un nelikumīgām darbībām elektrotīkla tuvumā.

2017. gada 2. februārī 17:55

Kā liecina informācija “Sadales tīkla” mājaslapā, pēdējo mēnešu laikā ik nedēļu konstatēti vairāku transformatoru zādzību gadījumus, kas ietekmē iedzīvotāju elektroapgādi un apdraud sabiedrības drošību, tādēļ iedzīvotāji ir aicināti būt vērīgiem un nekavējoties informēt par elektroapgādes pārtraukumiem nakts laikā vai aizdomīgu personu aktivitātēm pie elektrotīkla – ja elektrotīkla tuvumā darbojas personas bez speciāla darba apģērba un ekipējuma un pārvietojas ar transportlīdzekļiem bez AS “Sadales tīkls” logotipa marķējuma, it īpaši, ja tas notiek vēlās vakara vai nakts stundās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par ikvienu aizdomīgu rīcību “Sadales tīkls” aicina nekavējoties ziņot, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni: 8404 vai Valsts policijai, zvanot pa tālruni: 110, kā arī saziņai ar “Sadales tīkls” izmantot sociālos tīklus.

Pērn AS “Sadales tīkls” ir reģistrējusi 96 elektroapgādes infrastruktūras zādzību gadījumus, kas ir radījuši uzņēmumam zaudējumus vairāk nekā 110 000 eiro apmērā. Īpaši pieaudzis transformatoru zādzību gadījumu skaits, kas salīdzinājumā ar 2015. gadu ir palielinājies divas reizes.

Pērn reģistrēti 66 transformatoru zādzību gadījumi Auces, Bauskas, Brocēnu, Dobeles, Ērgļu, Jaunpils, Jelgavas, Jēkabpils, Ķeguma, Krustpils, Līvānu, Madonas, Neretas, Pļaviņu, Preiļu, Riebiņu, Rundāles, Salas, Saldus, Tērvetes, Tukuma, Varakļānu, Vecumnieku un Viesītes novadā, un šīs ļaunprātīgās darbības turpinās arī šogad – janvārī ir reģistrēta 21 transformatora zādzība. Ņemot vērā transformatoru zādzību vietas un metodes, “Sadales tīkls” sadarbībā ar Valsts policiju secinājis, ka tās veic vairāku personu grupa un tās tiek veiktas ar mērķi iegūtos elektrotīkla elementus realizēt un gūt materiālu labumu. Šīs ļaunprātīgās un nelikumīgās darbības tiek veiktas lauku apvidos ar zemu apdzīvotības blīvumu, kur tās var palikt nepamanītas.

Veicot šādas ļaunprātīgas un nelikumīgas darbības pie elektroapgādes infrastruktūras, šīs personas ne vien rada elektroapgādes pārtraukumus un neērtības klientiem uz laiku, kamēr elektroapgādes infrastruktūra tiek atjaunota, un zaudējumus “Sadales tīkls”, bet pakļauj elektrotraumas riskam gan sevi, gan apkārtējos, jo rīkojas ar spriegumam pieslēgtiem elektrotīkla elementiem un bieži vien atstāj izdemolētu notikuma vietu, kas apdraud apkārtējo drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elektroapgādes infrastruktūras zādzība ir noziedzīgs nodarījums, kas ir sodāms saskaņā ar Krimināllikuma 175.pantu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm