tv3.lv

RTU profesors digitalizējis studiju procesu, lai atvieglotu attālināto praktisko darbu laboratorijās

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Pēteris Apse-Apsītis ir izveidojis digitālu laboratoriju, lai attālinātajā mācību procesā izglītojamajiem atvieglotu praktisko darbu laboratorijās ar speciālām iekārtām, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

RTU profesors Pēteris Apse-Apsītis izveidojis laboratorijas stendus, kas ir aprīkoti ar sensoriem, lai iegūtu nepieciešamos datus uzdevumu risināšanai. Šos stendus var novērot ar videokameras palīdzību. Dzinēji ir pilnīgi reāli, un šie atšķiras no tiem, kādi ir datorsimulāciju programmās.

“Kā rāda pieredze, simulāciju programmas ir ļoti teorētiskas. Un mēs neiegūstam tos attēlus, kas ir reālā dzīvē, reālā vidē. Šeit konkrēti galvenokārt tiek veikti aprēķini netiešajos elektriskajos mērījumos, kur mums jāizrēķina ir parametru vērtību, zinot divus citus parametrus,” skaidro profesors.

Pēc tam students iesniedz sarēķinātos rezultātus, un automātiski viņam pasaka, vai viņš ir izrēķinājis pareizi. Profesors skaidro – tālāk jau nākas aizpildīt, izvēlēties mērinstrumentus un mērīt.

Pirms pandēmijas laika studenti šos mērījumus vienmēr veikuši laboratorijā. Bet jau pirms astoņiem gadiem profesoram Apsem-Apsītim bija doma digitalizēt studiju procesu, taču šai domai toreiz nebija pieprasījuma. Pieprasījums radās šopavasar.

RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes profesors Pēteris Apse-Apsītis

“Faktiski tas sākās ne pandēmijas ietekmē, bet arī tas bija zināms stimuls. Drošības pasākumi, kas mums jāievēro un kuri neļauj realizēt izglītības praktisko daļu, kādu mēs gribētu. Mums ir atļaut strādāt ar studentu viens pret vienu. Bet ja man grupā ir 20 studenti, kaut vai 10 darba apjoms man palielinās 10 reizes.”

Tāpēc šādi laboratorijas stendi patlaban pandēmijas laikā ļoti palīdz – pie tiem var pieslēgties jebkurā sev ērtā laikā un no kurienes vien ir vēlme. Eksperimentālā kārtā ir bijusi pieslēgšanās no Austrālijas, Amerikas un Vācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stendi jau ir aprobēti RTU studiju procesā. Nākotnē plānots tos ieviest citos studiju kursos, kā arī fizikas priekšmetā vidusskolā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm