Saturs turpinās pēc reklāmas

Rosinājums saglabāt samazināto PVN likmi augļiem un dārzeņiem nonācis parlamenta dienaskārtībā

Pateicoties vairāku koalīcijas deputātu atbalstam, rosinājums saglabāt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi augļiem un dārzeņiem nonācis parlamenta darbakārtībā, vēsta TV3 Ziņas.

2020. gada 10. septembrī 20:30

Samazinātā 5% PVN  likme vietējiem dārzeņiem, augļiem un ogām tika ieviesta 2018. gadā, lai veicinātu šo produktu lietošanu uzturā, mazinātu ēnu ekonomiku un atbalstītu vietējos ražotājus. Vienlaikus toreiz tika nolemts, ka samazinātais PVN ir spēkā trīs gadus. Un pirms izšķirties par 5% likmes saglabāšanu, jāizvērtē, vai tā attaisnojusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Opozīcija uzskata, ka rezultāti ir sasniegti un brīdina par negatīvajām sekām, ja pirmajā janvārī PVN no 5% uzlēks līdz 21% procentam.

“Tas nozīmē, ka ēnu ekonomika atkal pieaugs. Tas nozīmē, ka ražotāji vietējie samazinās savu konkurētspēju. Tas nozīmē, ka arī cenas pieaugs, matemātiski rēķinot, vismaz par 13%. Tas sitīs pa kabatu mazāk turīgajiem Latvijas iedzīvotājiem,” pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola.

Līdzīgs viedoklis ir koalīcijas partneriem no Nacionālās apvienības, kuras pārziņā ir Zemkopības ministrija. Un, pateicoties tās atbalstam, opozīcijas priekšlikumu saglabāt samazināto PVN ceturtdien, 10. septembrī, nodeva vērtēšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.

“Zemkopības ministrija ir sagatavojusi arī ziņojumu par pozitīviem efektiem, ko ir šis lēmumus savulaik, jāteic, diemžēl terminētais lēmums par šo samazināto PVN, sniedzis. Gan cenu mazināšanās, gan apgrozījuma kāpums, nodokļu ieņēmumi. Tātad ir virkne pozitīvu efektu,” pauda Nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.

Savukārt pārējās koalīcijas partijas balsoja pret, norādot, ka par izmaiņām nodokļos pāragri lemt, jo vēl nav panākta vienošanās par nākamā gada budžetu.

“Šis ir tāds mēģinājums bez rindas ielikt kaut ko budžeta jautājumu kontekstā. Un koalīcija ir tā, kas šobrīd par šiem jautājumiem runā. Un opozīcija ir tā, kas mēģina uzjundīt situāciju,” sacīja “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Samazināto PVN vietējiem dārzeņiem, augļiem un ogām saglabās, ja to atbalstīs deputātu vairākums, kad par likuma izmaiņām Saeima lems galīgajā lasījumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas