tv3.lv

RNP “konsultants” nespēj paskaidrot, par ko saņem naudu un atzīstas, ka daļa algas jāziedo “Saskaņai”

Igors Solovjovs formāli konsultē skandalozo uzņēmumu SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), taču nespēj paskaidrot, ar ko tieši tur nodarbojas. Vēl vairāk – viņš atzīst, ka ieņemot labi apmaksāto konsultanta amatu, valdē tika saskaņots, ka būs jāziedo nauda “Saskaņai”.

Rīgas deputāts Igors Solovjovs par darbu pašvaldībā pērn nopelnījis 9700 eiro, kas tāds sīkums vien ir, salīdzinot ar ienesīgo amatu pašvaldības RNP. Te viņš ir “valdes padomnieks-konsultants”. Pērn no RNP saņēmis 19 200 eiro.

TV3 Ziņas Rīgas domē sastapa Solovjovu, kurš gāja uz sēdi. Pirmo reizi izdzirdot jautājumu par konsultanta amatu, viņš atsakās atbildēt.

“Nu, to ļoti ilgi jāstāsta. Tur vajag atsevišķi runāt. Komisijai jāsākas,” minēja Solovjovs.

Sēdes starplaikā jautājumus uzdot neizdodas – Solovjovs paslēpjas aiz aizkariem, kur runā pa telefonu. Pēc sēdes Solovjovs mēģina pazust, bet nākas atbildēt uz jautājumiem. Kā izpaužas padomu došana, par kuru viņš pērn saņēmis 19 200 eiro, tā arī netop skaidrs.

“Mana atbilde – es esmu konsultants. Ir jautājumi, kur es braucu uz vietu – apskatu, kā, kur, kas. Kad valdes sēde notiek, paužu savu viedokli,” norāda Solovjovs.

Solovjovs 70. gados Rīgas Politehniskais institūtā ieguva mašīnbūvniecības tehnoloģijas, metālgriešanas mašīnu un instrumentu speciālista arodu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TV3 Ziņas: Jūs uzskata, ka varat dot labus padomus? Jums ir 1975. gadā iegūta dzelzgriezēja izglītība.

Solovjovs: Labs jautājums. Labs jautājums… Es personīgi neteikšu neko.

TV3 Ziņas: Jūtaties gandarīts?

Solovjovs: Protams, protams!

Kopš 2006. gada Solovjovs dažādām partijām ziedojis 30 000 eiro. 18 183 eiro “Saskaņai”. Solovjovs neslēpj – ieņemot labi atalgoto konsultanta vietu RNP, skaidri bija zināms – daļa naudas jāziedo “Saskaņai”.

TV3 Ziņas: Ja tādā siltā vietā sēž.. Jums palūdza ziedot?

Solovjovs: Var neatbildēt? Es maksāju tālāk. Partijai… nu protams.

TV3 Ziņas: Tā bija neoficiāla vai oficiāla vienošanās, ka maksāsiet “Saskaņai”?

Solovjovs: Mums ir… saskaņojam to valdē, kad bija jau sākumā, partijā.

TV3 Ziņas: Tātad, ejot uz šo konsultanta amatu, jūs skaidri zinājāt, ka būs jāmaksā “Saskaņai” nauda?

Solovjovs: Ja man būs alga palielināta, protams!

 

Esot domes deputāta krēslā, pats Solovjovs pieņem lēmumus, kas ietekmē RNP darbību. Solovjovam gan nešķiet, ka esot uz abiem krēsliem, būtu interešu konflikts.

Zelta vērtos padomus sniedz Valērijs Petrovs. Pērn nodarbināts astoņās ar pašvaldību saistītās darba vietās. Konsultējis Rīgas Centrāltirgu un bēdīgi slaveno RNP. Par konsultācijām vien Petrovs 2017. gadā nopelnījis 66 167 eiro, 5513 eiro mēnesī par konsultācijām – alga lielāka nekā premjeram Mārim Kučinskim, kurš 2017. gadā saņēma 63 123 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Petrovs no atbildēm par padomu došanu izvairās, aizbildinoties ar steigu.

RNP atteicās TV3 Ziņām sniegt interviju klātienē, paskaidrot, ko tad īsti dara konsultanti, tāpat atteicās uzrādīt līgumus vai darba aprakstus. Ne pats Solovjovs spēja paskaidrot, ko dara, ne viņa darba devējs.

“Saistībā ar darba attiecībām starp RNP un Igoru Solovjovu, kā arī Valēriju Petrovu, vēlamies informēt, ka tās, līdzīgi kā ar visiem pārējiem vairāk nekā 2500 darbiniekiem, ir nostiprinātas ar darba līgumos, kuros ir strikti noteikti visi darbinieku veicamie pienākumi. Tie tiek veikti atbilstoši prasībām. Runājot par trešo pušu iespējām iepazīties ar darba līgumiem, jāatzīmē, ka tos izsniegt nevaram, jo darba līgumi satur komercnoslēpumu. ” norāda RNP.

Cik no 2500 darbiniekiem RNP ir šādi “konsultanti”, atliek vien minēt. Taču jau iepriekš tiesībsargi bija pieķēruši 12 fiktīvi nodarbinātos, kas barojās no rīdzinieku naudas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm