tv3.lv

Rīgu skārusi pēdējo gadu spēcīgākā vētra; 16 000 cilvēku traucēta elektroapgāde

17. janvārī 20:00

Stiprā vēja dēļ Rīgā un Pierīgā 17. janvārī spēkā bija augstākās pakāpes – sarkanais brīdinājums. Izsaukumu skaits glābējiem bija mērāms simtos – vējš gāza kokus un norāva ēkām jumtus. Diemžēl ne bez upuriem – Jūrmalā gājusi bojā kāda sieviete, vēsta TV3 Ziņas.

Vēl brīvdienās sinoptiķi prognozēja, ka vēja stiprums nepārsniegs 30 metrus sekundē, bet jau šorīt Rīgā un tās apkārtnē izsludināja sarkano brīdinājumu, tādējādi liekot cilvēkiem ievērot augstākas pakāpes piesardzību. Brīdinājums bija arī par ūdens līmeņa celšanos, un laba mēraukla tam ir Mangaļsala – šeit ūdens pilnībā aprijis gan molu, gan pludmali.

Lasi vēl: Policija brīdina par vairākām Rīgas apkaimēm draudošiem plūdiem

TV3 Ziņas novēroja, ka vētra pludmalē pulcēja arī vairākus interesentus – vērot vēja spēku cilvēki nāca gan ar suņiem, gan bērniem. Mols nebija redzams jau ierašanās brīdī, taču pakāpeniski ūdens līmenis cēlās, applūdinot arī pastaigām paredzētās vietas. Applūšanas draudu dēļ policija aicina Lucavsalas, Vecdaugavas, Dārziņu, kā arī Ķīšezera un Juglas ezera krastos dzīvojošos nepieciešamības gadījumā būt gataviem evakuācijai.

Kopumā glābēji šodien saņēma vairāk par diviem simtiem izsaukumu, galvenokārt Rīgā un Jūrmalā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

“Lielākoties saistībā ar nolūzušu koku novākšanu no ceļa braucamās daļas. Koki bija krituši uz automašīnām, skāruši ēkas un būves. Tāpat ir izsaukumi, kur nepieciešams novērst konstrukciju bojājumus, tātad ir norauti jumta skārda gabali vai cita veida seguma gabali.”

Baisus brīžus šodien, visticamāk, piedzīvoja arī kādas dzīvojamās mājas iemītnieki Ādažos. Tur vējš mājai nocēlis jumtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Armands Staltmanis
AS “Sadales tīkls” tīkla pārvaldības direktors

“Pusei mājas nav jumta, bet visai mājai nav elektrības un siltuma. Līdz ar to mēs šobrīd risinām jautājumu par pajumti deviņām ģimenēm – runājam ar viesnīcu, meklēsim variantus arī ilgākam laikam.”

Tikmēr ar vētras radītajiem elektrības pārrāvumiem visu dienu cīnījās uzņēmuma “Sadales tīkls” darbinieki.

Māris Sprindžuks
Ādažu novada domes priekšsēdētājs

“Esam reģistrējuši pie 100 vētras izraisītu bojājumu, un kopumā tas nozīmē traucējumus ap 16 000 klientu visā Latvijā. Patlaban lielākais skaits bojājumu un pārtraukumu ir Bauskas pusē, bet, skatoties, kā attīstās laikapstākļi, redzu, ka arī Latvijas austrumu pusē pastiprinājies vējš, tādēļ var prognozēt, ka kādi bojājumi varētu tur izveidoties.”

Ādažos kādai dzīvojamai mājai Veckūlu ielā norauts jumts. Šīs ēkas iedzīvotāji palikuši bez elektrības, siltuma un pajumtes. Pašvaldība nodrošinās iedzīvotājiem palikšanu viesnīcā.

Laikapstākļu dēļ izmaiņas arī lidostā “Rīgā” – vismaz seši lidojumi drošības apsvērumu dēļ novirzīti uz citām lidostām. Mediķi arī ziņo, ka dabas stihija nav pagājusi bez upuriem – uzkrītot vēja norautam koka zaram, Jūrmalā bojā gājusi sieviete.

Līdz pirmdienas plkst.21.30 glābēji saņēmuši vairāk nekā 300 izsaukumu par spēcīgā vēja nolauztiem kokiem un norautām jumta konstrukcijām, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm