tv3.lv

Rīgas Zooloģiskais dārzs: Atļaujiet ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk!

Pēdējā laikā Rīgas zoodārza darbiniekiem bieži nākas atbildēt uz jautājumu, kāpēc rudais ķengurs Kingarū guļ uz muguras, daudzuprāt, nedabiskā pozā, kas liekot domāt par viņa kritisko veselības stāvokli un kādu apmeklētāju paskaidrojumi par ķengura neparasto pozu nepārliecināja nemaz un viņa pat vērsās ar iesniegumu policijā, informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienestā.

2021. gada 4. martā 11:19

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns teica, ka pēc ilgstošas komunikācijas ar policijas pārstāvjiem, kas šādu “izlaidīgu” ķengura gulēšanu sliecās uzskatīt par nepiedienīgu un apmeklētāju dzīvniekmīlestības jūtas aizskarošu, tiks lemts par iespējām iespaidot vai nu ķengura, vai arī zoodārza apmeklētāju dabisko uzvedību. Viena no iespējām – izslēgt grīdas apsildi, lai neveicinātu dzīvnieka vēlmi gulēt siltākajā un komfortablākajā vietā. Otra iespēja – nepārtraukti radīt dzīvniekam stresa sajūtu, lai tas visu laiku atrastos trauksmes stāvoklī un neatļautos relaksēti apgulties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns

“Pastāv, protams, trešā iespēja, mūsuprāt, vienīgā pareizā – cerēt uz apmeklētāju uzticēšanos zoodārza darbinieku profesionalitātei un dzīvnieku uzvedības un paradumu pārzināšanai.”

Rīgas Zooloģiskajā dārzā pauž pārliecību, ka vairums zoodārza apmeklētāju Kingarū neparasto gulēšanas pozu uzlūko ar labvēlīgu smaidu, bet tiem, kas tajā saskata dzīvnieka veselības problēmas, atgādina, ka rudie ķenguri Rīgas zoodārzā regulāri vairojas un vēl nesen visi priecājās par ķengurēnu, kurš uzsāka patstāvīgas gaitas ārpus mammas somas. Tātad ir pamats domāt, ka dzīvnieki jūtās labi.

Tāpat ķenguriem raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu. Tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori, un sekojoši mītni var apsildīt ar apsildāmās grīdas palīdzību. Tad nu ķenguri meklē vietu, kur ir vissiltāk. Tā ir arī atbilde, uz apmeklētāju jautājumu, kāpēc mītnes iekārtojumā nav zaru, plauktu un citu priekšmetu. Klajā stepe, kurā ķenguri dzīvo savvaļā, arī ir klajums, kur, strauji skrienot, nav šķēršļu, ar ko sadurties.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā arī atgādina, ka ķenguru mītni uzkopj ik dienu, ap plkst. 12.00, kad dezinficē arī mītnes grīdu un izvieto barību.

Tāpat vasarā, kad ķenguriem ir karsti, tie izrok vēsajās smiltīs bedri un apguļas tajā līdzīgā pozā. Līdz ar to ne jau iekštelpu grīda ir vainīga pie apmeklētājiem neierastās dzīvnieku pozas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas zoodārzs lūdz tā apmeklētājus ļaut ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk, nevis tā, kā apmeklētāji vēlas. “Pasmaidiet, nevis dusmojieties! Tā būs labāk visiem!” draudzīgi aicina Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Rīgas Zooloģiskā dārza kolekcijā ir četri rudie ķenguri un seši purva valabiji.

Valsts policija “Twitter” raksta, ka tiešām saņēmusi izsaukumu no zoodārza apmeklētājas, kura ziņoja par ķengura, iespējams, slikto veselības stāvokli un gulēšanu nedabiskā pozā. Policija pārbaudīja informāciju, pieņēma paskaidrojumu no zoodārza atbildīgās personas. Ķenguram viss labi, iedzīvotāja sniegtā infomācija neapstiprinājās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm