tv3.lv

Rīgas zoodārzā top Āfrikas savanna! Jaunajā aplokā dzīvos eksotiskas radības

Rīgas zoodārzs īsteno sen lolotu sapni par dabīgajai videi maksimāli pietuvinātu āra aploku, kur vienkopus varēs uzturēties savannai tipiskie dzīvnieki – žirafes, zebras, antilopes un citi.

2018. gada 25. janvārī 21:48

Šāda apskates vieta ļautu apmeklētājiem tuvāk iepazīties un labāk saprast šos eksotiskos dzīvniekus. Āfrikas savanna ir projekta turpinājums jau uzceltajai žirafu mājai. Papildus āra aplokam tiks uzbūvētas vēl trīs ēkas, kurās būs iekārtotas zebru, pērtiķu un degunradžputnu mītnes. Te dzīvnieki dzīvos iespējami dabiskākā vidē. Ekspozīcija tiks veidota tā, lai ceļojums pa savannu sāktos pie Āfrikas zirgiem – zebrām, tām kaimiņos iekārtosies putni un surikati, iespējams, arī antilopes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Traubergs
būvdarbu vadītājs

Starp zebru mītni un pērtiķu mītni top baseins, kas paredzēts pērtiķiem. Pa vidu ir veidojama saliņa. Un būs pieejama laipiņa un apskates laukums apmeklētājiem.

Šī zoodārzam būs pirmā pieredze, kur kopā aplokā satiksies lielie dzīvnieki no dažādām sugām. “Tas būs liels pārbaudījums saradināt kopā. Žirafes jūtas saimnieki savā teritorijā, tagad parādīsies apakšīrnieki. Darbs interesants, bet – ne viegls,” atklāj Rīgas Zooloģiskā dārza valdes loceklis Edgars Vītols.

Tādas ekspozīcijas, kur dzīvo dažādu sugu dzīvnieki, ir jau skatāmas zoodārzā. Pavisam nesen atklātā terārija ekspozīcijā kopā dzīvo surikati un klinšu damani. “Tas mums ir treniņu lauciņš. Dzīvnieki sadzīvo labi, un ir pat piedzimis mazulis,” turpina Vītols.

Ekspozīcijas tapšanu kopā apmaksā Rīgas pašvaldība un valsts, izmaksas sniegsies līdz trim miljoniem eiro. Būvdarbi pašlaik veicoties raiti, tāpēc ir cerība, ka apmeklētāji savannu varēs apmeklēt jau vasaras beigās.

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm