tv3.lv

Rīgas Zoodārza tīģerēni šogad dosies uz jaunām mājām

Divi skaisti un ģenētiski vērtīgi tīģerēni, kuri vasarā piedzima Rīgas Zoodārzā, aptuveni pēc pusgada dosies prom no Latvijas uz jaunām mājām.

2015. gada 9. janvārī 8:34

Tiesa gan, vēl nav izlemts uz kurieni tieši tīģerēni dosies.

Rīgas Zoodārzs piedalās Amūras tīģeru starptautiskajā saglabāšanas programmā un tās koordinatori uzņemas iniciatīvu atrast dzīvniekiem jaunas mājas. Pirmais nosacījums būs atrast atbilstošu pāri, lai dzīvnieki nebūtu radinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ingmārs Līdaka, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis:

Ņemot vērā, ka Katrīnai ir ļoti augsts ģenētiskais reitings, pieļauju, ka mazuļi arī saņems augstu novērtējumu šajā rangā. Katrīnas vecāki praktiski ir savvaļas tīģeri. Tas nozīmē, ka viņai radinieku nebrīvē nav. Tieši šādi tīģeri ir visvērtīgākie.

Piecus mēnešus vecie tīģerēni, kuriem doti vārdi – Tors un Odins –, tagad jau ir paaugušies un bieži vien viņu māte Katrīna vairs netiek ar dēliem galā. Odins labprātāk paspēlētos ar brāli, bet vecākais, Tors, pēkšņi rotaļāšanos pārtrauc un dodas pie žoga gaidīt kaimiņu – vilku, ar kuru abiem brāļiem izveidojas draudzīgas attiecības.

Laura Līdaka, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāve:

Pēc raksturiem Tors ir varenāks un drosmīgāks, mēdz veikt lielākus soļus un uztraukt savu mammu, savukārt Odins ir vairāk mammas bērns, viņam patīk pačīkstēt un pasūdzēties, ja šķiet notiek ne tā, kā viņam vajag. Tad viņš uztraucas un dodas pie mammas mierinājumu meklēt.

Lai gan paši tīģerēni jau paši sen ēd dažāda veida gaļu, Katrīna vēl aizvien dod viņiem arī savu pienu.

Pēdējo 14 gadu laikā tas ir otrais gadījums, kad Rīgas Zoodārzā tīģeriem piedzimuši mazuļi. Pirms tam tas nenotika, jo zoodārzā neveidojās saskanīgs tīģeru pāris.

Vairāk skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm