tv3.lv

Rīgas zoodārzā priecīgs notikums: jaunais ķengurēns sācis kāpt ārā no mammas somas

Ķenguru mammas ilgi slēpj mazuļus savā somā, Rīgas zoodārzā jaunais ķengurēns tikai nesen sācis kāpt ārā no mammas somas un ir liela iespēja, ka apmeklētājiem izdosies viņu aplūkot.

Sniegs, protams, pārsteidzis arī daudzos zoodārza dzīvniekus. Neatkarīgi no vēsa laika daudzi joprojām dodas āra pastaigās. Taču rudo ķenguru ģimene atrodas telpās, jo viņi tomēr ir raduši pie siltāka klimata. Ķenguru pulku papildināja jauns mazulis, kas vēl pagaidām pamatā dzīvojas pa mammas somu.

“Protams, tas ir liels notikums, vienmēr esam priecīgi, kad parādās mazuļi,” stāsta Rīgas zooloģiskā dārza zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko.

Jaunā ķengurēna mamma uz Rīgu tika atvesta no zoodārza Polijā pirms vairāk nekā pusotra gada. Šis viņai ir pirmais mazulis, kas veiksmīgi pieņēmies apmēros un spēkā.

“Viņš sāk mēģināt ēst cieto barību, burkānus, sieniņu košļāt… Vairāk komunicē ar tēti, ar māsu, vecāko māsu,” bilst Ivasenko.

Ņemot vērā, ka ķenguri piedzimst ļoti maziņi un ilgu laiku pieaugot pat nerādās ārpus mammas somas, precīzs ķengurēna dzimšanas datums nav zināms. “Mamma biežāk sāk kopt savu somu, tad nozīmē, ka kaut kas notiek, kaut kas tur dzīvo,” stāsta Ivasenko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķenguriem gluži kā otra dzimšanas diena ir tad, kad viņi sāk rāpties ārpus mammas somas, un tas sāka notikt pavisam nesen.

Zoodārza darbinieki joprojām nezina ķengurēna dzimumu, ņemot vērā izteikti rudo krāsu tiek pieņemts, ka tas ir puika. Arī vārds ķengurēnam tāpēc vēl joprojām nav iedots.

“Ja kādam ir idejas, versijas kā nosaukt bērnu, tad, lūdzu, atsūtiet uz informācijas nodaļu, varbūt mums patiks un piestāvēs ķengurēnam,” aicina Ivasenko.

Idejas mazuļa vārdam var sūtīt uz [email protected]

Jāatceras, ka ķengurēna dzimums vēl nav zināms. Dažādu ideju gūšanai noteikti vajadzētu doties uz Rīgas zoodārzu un apskatīt ķengurēnu klātienē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm