tv3.lv

Rīgas pilī par 62 145 eiro tapuši jauni griestu gleznojumi un Vējoņa portrets

Rīgas pilī par 62 145 eiro tapuši jauni griestu gleznojumi un papildināta prezidentu portretu galerija, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

2021. gada 9. septembrī 17:00

Rīgas pils Svētku zāles divus griestu gleznojumu – Alekseja Naumova “Tautas manifestācijas Daugavmalā” un Andra Eglīša “Latvijas Republikas dibināšana 1918.gada 18.novembrī” izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas ir 51 155 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lēmumu par gleznojumu nepieciešamību pieņēma Rīgas pils atjaunošanas padomes 2017.gadā.

Savukārt māksliniece Frančeska Kirke ir pabeigusi bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa portretu, kas kopā ar rāmi izmaksāja 10 990 eiro.

17. septembrī plkst. 12.00 masu mediju pārstāvjiem būs iespēja piedalīties Rīgas pils Svētku zāles jaunāko griestu gleznojumu un Valsts prezidentu portretu galerijas apskatē. Paredzēts, ka klātesošos uzrunās Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, Rīgas pils atjaunošanas padomes locekle, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce, jaunāko griestu gleznojumu autori Eglītis un Naumovs, kā arī bijušā Valsts prezidenta Vējoņa portreta autore Kirke.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm