Rīgas mērs izraugās galvaspilsētas galvenās Ziemassvētku egles

Šodien Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) kopā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultātes pārstāvjiem izraudzījās divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles, kuras rotās Doma laukumu un Rātslaukumu.

Pilsētas svētku rotas šogad meklēja kompetentas profesionāļu komandas, kuru dalībnieku darbs un atbildība saistīta gan ar pilsētu un mežu, gan ar urbāno teritoriju ilgtspējīgu pārvaldību un attīstību.

Egles “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā Olaines apkārtnē meklēja trīs komandas – Rīgas domes komanda, kuras kapteiņa lomā iejutās Staķis, “Rīgas mežu” komanda, kuru vadīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, un LBTU komanda, kuru vadīja Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Komandu dalībniekiem bija jāizzina “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecības egles, tās jāizvērtē un jānobalso par divām zelta medaļniecēm.

Piesnigušajaos OIaines apkārtnes mežos izvēlētas divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles,  kuras rotās Doma un Rātslaukumu.

Izraudzīties divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles šodien Olaines mežos bija ieradusies plaša žūrija, tostarp, VEF kultūras pils vokālās studijas MOMO dalībnieki.

Anita Skudra
“Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja

“Mēs vēlējāmies, lai pēc iespējas vairāk cilvēku var piedalīties šajā procesā un meklēt egli. Un, ja ir daudz cilvēku, tad ir vajadzīga sacensība..Kas var būt labāks, kā meklēt mežā egli, kā orientēšanās sacensībās.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Potenciālās egļu kandidātes iepriekš jau bija atlasījuši un ar piparkūkām iezīmējuši “Rīgas mežu” darbinieki. Tomēr tās vēl bija jāatrod.

Jau ar kartēm rokās, kā bērni, tā divas ekspertu komandas – “Rīgas mežu” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – devās mežā zaļsvārces lūkoties. Mazie egļu eksperti gan pirmo kandidāti izbrāķēja, par maz skuju esot.

Arī nākamā mazajiem nešķita gana kupla un atbilstoša pilsētas galvenās egles godam. Tomēr pārējās divas tika atzītas par gana labām, lai kļūtu par pilsētas galvenajām Ziemassvētku rotām.

Turklāt par pārsteigumu visiem – bērnu vērtējums pilnībā sakrita ar ekspertiem.

Linards Sisenis
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultātes dekāns

“Tā viena auga meža vidū, bērzu ieskauta, smuidra un slaida egle, tā kādreiz, kad šī audze būs pieaugusi, tad no tās varēs iegūt produktus ar pievienoto vērtību. Un tas jau ir tas pamata mērķis, kāpēc mēs tās egles audzējam. Ja runājam par to otru favorīti, kas netika izvēlēta, tai varbūt tas vainags nebija tik simetrisks.”

Kopumā dažādās Rīgas apkaimēs plānots izvietot vairāk nekā 40 egļu. Turklāt, neskatoties uz energoresursu cenām, pilsētniekus priecēs ne tikai egles, bet arī dažnedažādas gaismu virtenes un citi rotājumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Staķis
Rīgas mērs, “PAR!/Progresīvie”

“Mēs gribam parādīt, ka Rīga var arī iztikt bez zilās krāsās un šogad mums būs jauni greznojumi. Gar kanālmalu būs gaismu objekts, jo situācija ir tāda, ka mums ir jākonkurē par tūristiem un ir vajadzīgi šie greznojumi, ir vajadzīgas arī ļoti skaistas egles, lai tās pēc tam bildēs var redzēt.”

Rīgas galvenās egles Doma laukuma un Rātslaukumā atklāt plānots jau svētdien – Pirmajā adventē.

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm