Rīgas lidosta noliedz AAE vēstnieces pārmetumus: novilkt hidžābu visu klātbūtnē neviens neesot licis

Nesmukums starptautiskā mērogā! Latvija saņēmusi notu no Apvienoto Arābu Emirātiem par musulmaņu tradīciju nerespektēšanu, proti, lidostas “Rīga” darbinieki esot likuši arābu vēstniecei visu klātbūtnē novilkt galvassegu. Lidosta pārmetumus gan noliedz, sakot, ka vēstniece melo.

2017. gada 24. februārī 19:02

Savu akreditācijas vēstuli Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā Hanana Halfana Obaida Ali ai Madhani mūsu prezidentam iesniedza precīzi pirms mēneša. Bet nu starp abām valstīm jau radies konflikts. Aizvakar vēstniece devusies ceļā no lidostas “Rīga”, un, ejot drošības kontroli, lidostas darbinieki viņai esot likuši novilkt musulmaņu galvassegu jeb hidžābu un atteikuši privātu telpu, kur to izdarīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa ir pirmā šīs valsts sūtne Latvijā, tāpēc jo īpaši neērti tas licis justies Ārlietu ministrijai, kas pieprasījusi paskaidrojumus lidostai.

“Ņemot vērā gadījumu, vēršam uzmanību, ka jānodrošina tiesības uz privātumu. Lai pārbaude, ja persona vēlas, nebūtu redzama citiem ceļotājiem,” teic Ārlietu ministrijas pārstāvis Raimonds Jansons.

Taču lidostas tonis krasi atšķiras no ministrijas. Neko nepareizu darbinieki nav darījuši, turklāt, pēc lidostas vārdiem, vēstniece melojot. Hidžābu neviens viņai neesot licis novilkt.

“Lidosta respektē tiesības nēsāt apģērbu, un nelūdz novilkt reliģisku apģērbu. Arī konkrētajā gadījumā netika lūgts novilkt neko, izņemot mēteli, ko pārbauda kā rokas bagāžu pēc regulas,” saka Lidostas Drošības departamenta direktora vietniece Inta Smildziņa, norādot, ka paziņojums par hidžāba novilkšanu bijis nepatiess.

Kāpēc lai vēstniece melotu, skaidrs netop. Lidostai esot video, bet to publiskot nedrīkstot. Plašākos komentāros Drošības departamenta pārstāve arī negribēja ieslīgt. “Mēs vēlreiz precizēsim. Ja atbildīs patiesībai, izsakām nožēlu, bet ceram, ka valstu attiecības tas neietekmēs,” norāda Jansons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik daudz notikušais bijis drošības dienesta nekompetence, cik – vēstnieces saasinātā reakcija uz, viņasprāt, rupjo izturēšanos? Mums atliek vien minēt. Taču Latviju tas nostāda neērtā pozīcijā. Jājautā, cik vēl musulmaņu sieviešu piedzīvojušas tādu izturēšanos, tikai mums par to nekas nav tapis zināms?

Vissavādākais visā jezgā ir stāsts par individuālo telpu, kur ceļotāju pārmeklēt prom no svešiem skatieniem! Izrādās, pretēji Satiksmes un Ārlietu ministriju informācijai, lidostai tāda tomēr esot. Arī medijus šodien aizveda to parādīt, bet, tā kā tā atrodas drošības zonā, tur filmēt aizliegts. Vienīgais – to izmantojot tikai tad, ja ceļotājs īpaši palūdz. Un tas notiekot ārkārtīgi retos gadījumos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm