tv3.lv

Rīgas dome pagaidām neredz nepieciešamību organizēt sniega izvešanu no galvaspilsētas

2021. gada 1. februārī 21:40

Pagājušajā nedēļas nogalē galvaspilsētu atkal pārsteidza intensīva snigšana, kamdēļ ielu uzturēšanā bija iesaistīta visa pieejamā tehnika un vairums ceļu tāpat bija teju neizbraucami, taču Rīgas dome pagaidām neredz nepieciešamību organizēt sniega izvešanu no galvaspilsētas, vēsta TV3 Ziņas.

Sniega pārblīvētas 1. februāra rītā izskatās liela daļa Rīgas ielu. Apgrūtinot pārvietošanos, kupenas veidojas gan namu iekšpagalmos, gan uz ielām. Šķūrējot sniegu, ceļu malās teju vienmēr ir novietotas automašīnas. Tā kā spēkratus apbraukt nav iespējams, atstātais sniegs visbiežāk tur tā arī paliek.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Austris Keišs

“Kā risinājums šādās vietās ir īslaicīgas satiksmes organizācijas izmaiņas – apstāšanās un stāvēšanas aizliegumi, kas ir spēkā, kamēr tiek veikti ziemas uzturēšanas darbi. Vienlaikus, līdzšinējā prakse liecina, ka šie ierobežojumi ne vienmēr sniedz vēlamo efektu, jo daļa transportlīdzekļu malās tiek atstāti ilgstoši.”

Līdzīga situācija veidojas iekšpagalmos, kur sniegs apgrūtina gan atkritumu apsaimniekotāju, gan operatīvo transportlīdzekļu pārvietošanos. Šeit visbiežāk traucē ceļa malās apsnigušie auto, kas aizņem lielāko daļu vietas. Iekšpagalmos situācija var būt sarežģīta – teritorija mēdz piederēt dažādiem saimniekiem, un, ja viens savu darbu veic godprātīgi, cits – neveic nemaz. Pašvaldībā gan norāda, – izveidotās sniega kaudzes uz ietvēm atrasties drīkst.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns

“Tas, kas ir būtiski, – lai sniegs netiek novietots uz braucamās daļas. Galvenais ir neierobežot satiksmi, neierobežot redzamību. Ja mēs runājam par pilsētas centru, tad šīs te sniega kupenas nedrīkst ietekmēt drošību cilvēkiem pārvietojoties pa trotuāriem un arī redzamību, lai var redzēt transportu, pieturas utt.”

Nākamais problēmjautājums ir apsnigušie jumti. Drošības nolūkos ēku īpašniekiem tie jāattīra, citādi draud sods. Taču, kur sniegu likt, ir jādomā pašiem. Domes vadībai visvairāk nepatīkot situācija ar ietvēm, kad par katru zemes pleķi var būt atbildīgs cits cilvēks. Šogad lietas labā neko darīt vairs nevarot, bet priekšdienām esot plāni.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”)

“Viens ir pamēģināt pilotprojekta veidā kādu ielu vai kādu kvartālu. Kā būtu, ja pilsēta tīrītu centralizēti. Otrs virziens – mēs varētu ieviest sistēmu, ka tur, kur tiek konstatēts, ka nav notīrīts, Satiksmes departaments notīra, un tad rēķinu par darbiem izraksta jau īpašniekam.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TV3 Ziņu novērojumi liecina, ka pat situācijās, kad teritoriju apsaimniekotāji ir godprātīgi veikuši savus pienākumus, visbiežāk viņiem satīrīto sniegu vienkārši nav kur likt. Visas iesaistītās puses norāda, – izvešana esot ārkārtīgi dārgs prieks.

“Piemēram, vienas transporta pieturas, kur ir aptuveni 60 kvadrātmetru – ja mēs viņu notīrām un aizvedam sniegu, tie ir 100 līdz 150 eiro. Tā ir tikai viena pietura, bet Rīgā ir 1500 pieturas. Tas ir milzīgi dārgs pasākums,” norāda Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Iesaistītās puses gan uzskata, ka sniega daudzums pilsētā pagaidām nav tik kritisks, lai masveidā organizētu tā izvešanu. Ja tāds brīdis pienāks, tiks meklēti risinājumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm