tv3.lv

Rīgas dome atļauj rīkot leģionāru piemiņas pasākumus; divu norises vieta mainīta

Jau pēc nepilnām divām nedēļām Rīgā norisināsies Leģionāru dienas gājiens, kas arī šogad neiztiks bez paralēli rīkotiem antinacistu pretpasākumiem. Rīgas dome kopumā saņēmusi trīs pieteikumus par pasākumu rīkošanu 16. martā un tos visus nolēmusi atļaut.

2016. gada 4. martā 14:53

Tomēr, lai neizjauktu leģionāru gājienu, pārējie divi pasākumi pārcelti uz citu vietu. Informācija par kādām provokācijām atbildīgajiem dienestiem gan pagaidām nav. Daugavas vanagu Latvijā Limbažu nodaļa pieteica gājienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 maršrutā Jāņa baznīca – Brīvības piemineklis. Pieteikumā organizācija norādīja, ka gājiena dalībnieku skaits varētu būt simts cilvēku. Gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa tiks izvietots nožogojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Divu pārējo organizāciju norises vieta tiks mainīta. Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs akcentēja, ka šāds lēmums tika pieņemts, jo gan Latvijas Antinacistiskā komiteja, gan arī biedrība Nacionālo karavīru atbalstam savus pasākumus pieteica ar mērķi nepieļaut pretēja viedokļa paudēju pasākumu un savu mērķi nav slēpuši. Šāda iecere ir pretrunā likumam, tādēļ abu organizāciju pasākumi tiks ierobežoti. Biedrībai tiks ierādīta cita norises vieta – Brīvības pieminekļa otrā pusē. Tikmēr Antinacistiskajai komitejai kā norises vietu ierādīs teritorijā pie Bastejkalna, prom no Brīvības pieminekļa.

Vairāk uzzini TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm