Rīgas cirka skola attīsta pusaudžu trupu, cer uz starptautisku slavu

Šovakar ar Francijā bāzētās apvienības “Cie Bestia” izrādi “Somos” Rīgas cirks atklāja jauno sezonu, kas varētu būt pagrieziena punkts Latvijas cirka vēsturē, jo Rīgas cirka skola nolēmusi attīstīt pusaudžu skatuves grupu, no kuras spējīgākie varētu zinības apgūt pasaulē atzītās specializētajās augstskolās, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 10. septembrī 21:00

Rīgas cirka skola uzņēma jaunus dalībniekus, un meistarklases sniedz pieredzējuši ārzemju mākslinieki, šajā gadījumā akrobāti no Kolumbijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drosmīgi, plastiski, augstu kāpjoši un zemu krītoši – tāds ir Kolumbijas akrobātu enerģiskais sešinieks. Grupas vadītājs Zeļļu ielas nama pagrabā pasniedz meistarklasi pašmāju cirka entuziastiem.

Rīgā kolumbieši uzstājas ar izrādi par ļoti personiskām un vispārcilvēciskām tēmām. Pusaudžu gados viņi piedzīvojuši Bogotas skarbo ielu dzīvi, kas iemācījusi turēties kopā un citam citu atbalstīt. Akrobāti ļoti fiziskā veidā uzdod jautājumus par savstarpējām attiecībām – par uzticību, līdzāspastāvēšanu un mijiedarbību.

Vilmērs Markess, izrādes veidotājs

“Pieci puiši no Kolumbijas, viens no Itālijas, mēs gribējām izstāstīt savu stāstu – čaļi dzīvo ielu dzīvi, cenšoties atrast veidu, kā pavadīt brīvo laiku. Centāmies pavadīt brīvo laiku sportojot, jo liela brīvība var būt arī bīstama – vecākiem nebija mums laika.”

Rīgas cirka skola darbojas vien četrus gadus, un lielākā daļa tās audzēkņu mācās vēl vidusskolā, bet šogad aizsākta jauniešu izrāžu trupas darbība, lai palīdzētu tiem, kas vēlas iekļūt ārzemju cirka trupās. Kamēr vecā ēka Merķeļa ielā piedzīvo pārvērtības, nodarbības notiek Pārdaugavā.

Māra Pāvula, Rīgas cirka skolas vadītāja

“Šīs telpas mums dod papildu iespējas izvērsties arī cirka skolā, tāpēc atvērām 7 grupas bērniem un jauniešiem un 5 grupas pieaugušajiem, tāpat arī atvērta treniņtelpa māksliniekiem, kas var nākt pa dienu un praktizēt prasmes, gatavot izrādes. Lieliski jaunumi tieši cirka kopienas attīstīšanai šeit.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Merķeļa ielas cirka nams daudziem asociējas ar padomju skolu: lāčiem, tīģeriem un klauniem, bet mūsdienu cirkā vairs dzīvniekus neizmanto, arvien lielāka uzmanība pievērsta tieši mākslinieku akrobātiskajam sniegumam un vēstījumam. Pēc remontdarbiem Merķeļa ielas nams būs pamatīgi mainījies, modernizēts. Rekonstrukcija rit pilnā sparā, viss pēc plāna.

Liene Pērkone, Rīgas cirka valdes locekle

“Mēs tuvojamies saudzīgas demontāžas nobeigumam, paralēli betonējot pagrabā grīdas, ievelkot komunikācijas, attīrot fasādi un tamlīdzīgus darbus.”

Remontdarbu laikā izdevies uziet arī vēsturiskus artefaktus – senās biļetes un programmas. Cirka vadība mudina iedzīvotājus dalīties ar savām atmiņām par cirka vēsturi, daudz materiālu jau izdevies savākt, un ikviens līdzšinējo kolekciju var aplūkot digitālā izstādē cirka mājaslapā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm