tv3.lv

Rīgas cirka ēka ir unikāla Eiropas mērogā. Kā varēja pieļaut, ka tā kļūst teju par draudīgu graustu?

“Šis ir ļoti bēdīgs piemērs, ka īpašumtiesību institūts Latvijā ir bērnu autiņos – Rīgas cirks ir ļoti būtisks Baltijas, pat Eiropas, mēroga objekts, bet tagad šī māja ir draudīgā stāvoklī,” intervijā raidījumam 900 sekundes pauda Rīgas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

2016. gada 2. martā 8:15

Pašreiz Valsts būvkontroles biroja atzinums ir, – Rīgas cirka ēka pašlaik nav ekspluatējama, turklāt līdz 1. decembrim jāveic šīs mājas konservācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču jautājums paliek – kā šī Latvijai nozīmīgā celtne nonākusi līdz teju sabrukšanas stāvoklim? Iepriekš Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska pauda, ka ēku bojā arī satiksme Merķeļa ielā, piemēram, transporta vadi, kas piestiprināti ēkai.

Tam gan nepiekrīt Būvvaldes vadītājs Vircavs, sakot, – “vainojams ir tas, ka desmitiem gadu garumā  ēkā nav veikti nekādi kapitālieguldījumi”. Viņš norādīja, ka šāda situācija ir izveidojusies, jo īpašumtiesību dēļ īpašnieki nespēj vai nedrīkst ieguldīt šajās ēkās – turklāt tāda situācija ir vairākās vietās Latvijā.

Video!

36% iedzīvotāju uzskata, ka Rīgas cirkam remonta laikā jāievācas citās telpās

Turpmākai Rīgas cirka pastāvēšanai laikā, kamēr cirka ēka ir slēgta, gan Kultūras ministrija, gan cirka vadība šobrīd izskata vairākas iespējas.

Tikmēr 36% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka Rīgas cirkam ēkas remonta laikā jāievācas citā ēkā.Piektā daļa iedzīvotāju uzskata, ka Rīgas cirks uz remonta laiku jāslēdz (22%). Tikpat daudzi (22%) domā, ka šajā laikā trupai jāstrādā kā ceļojošam cirkam (22%).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm