Rīgas centrā protestā pret “obligātu vakcināciju” pret Covid‑19 pulcējušos skaits krietni pārsniedz atļauto

Trešdien, 18. augustā, norisinās divi piketi pie Rīgas pils pret obligāto vakcinēšanos pret Covid-19, kuros kopumā pulcējušies krietni vairāk cilvēku nekā normatīvajos aktos pieļaujamais skaits – 50, vēsta TV3 Ziņas.

Protesta akcija pie Rīgas pils ir nupat sākusies, sanācis pamatīgs ļaužu pūlis, turpina ierasties cilvēki. Pirms brīža ieradies galvenais pasākuma organizators, Saeimas deputāts Aldis Gobzems, kuru sagaidīja ar plašām ovācijām. Precīzs sanākušo skaits nav zināms, bet skaidrs, ka tas pārsniedz atļauto. Līdzi karogi, kādam plakāts par brīvprātīgu vakcināciju “Rokas nost no mūsu bērniem!”. Protestētāji izkliedz: “Latvija, Latvija!”

Pasākumu uzrauga Valsts policija, pasākuma organizatori gatavojušies kārtīgi, vēsta TV3 Ziņas.

Policija publiskojusi informāciju, ka Vecrīgā ir sapulcējušās vairāki simti cilvēku, lai gan atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 klātienē ārpus telpām drīkst organizēt gājienus un piketus līdz 50 personām.


Gobzems saka, ka sapulce ir nevis par vakcināciju, bet gan nākotni – cilvēki tajā izvēloties savu nākotni. Viņš apsveica sanākušos, ka tie nav nobijušies no valdošās varas.

Viņš teica, ka nākotnes Latviju veidos cilvēki, kuri nebaidās, un rītdienas Latviju vajadzēs visiem, vairs nedalot cilvēkus atkarībā no dzīvesvietas, nacionalitātes jeb citiem faktoriem. Rītdienas Latvijai esot nepieciešams ikviens Latvijā dzīvojošais, teica Gobzems.

Kopumā pieteiktas divas dažādas protesta akcijas. Viena no tām sākās pirms stundas, kurā Ainārs Šlesers pulcēja jaundibināmās partijas atbalstītājus, kas nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, tālāk mērojot ceļu pie Rīgas pils.

Kā ziņots, uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems (LK), kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākumam pievienojās arī topošās Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas “Par cilvēcīgu Latviju” politiķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm