Rīgā trotuāru tīrīšanu apgrūtina haotiski atstātie skrejriteņi

Uz Rīgas trotuāriem pamestie nomas skrejriteņi pamatīgi apgrūtina sniega tīrīšanu – haotiski atstātie braucamrīki kavē darbus, jo sniega tīrītājam katrs braucamais no ietves jānostumj. Problēma īpaši aktuāla kļuvusi šoziem, kad galvaspilsēta centra ietves sākusi tīrīt centralizēti, ka vēsta TV3 Ziņas.

Lai gan Rīgā jau nedēļu kā iestājusies ziema, nomas skrejriteņi joprojām atrodami teju uz katra stūra. Netrūkst arī šādu skatu, kur braucamais atstāts pašā trotuāra viducī. Ja siltajā laikā tie traucēja gājējiem, tagad aktualizējusies vēl kāda problēma – kad sniegu no centra ietvēm pašvaldība sākusi tīrīt centralizēti, haotiski nomestie skrejriteņi apgrūtina darbu veikšanu.

Viktors Admidiņš
Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšnieks

“Operatori, kas brauc uz šiem mehanizētajiem transportlīdzekļiem, to ir minējuši kā diezgan lielu problēmu. Viņi var būt ik pēc metra, pieciem metriem vai ik pēc kilometra, bet operators pie katra stājas, noņem nost, kāpj atpakaļ transportlīdzeklī un turpina darbu.”

Savukārt tas mazina darbu tempu, kas intensīvas snigšanas laikā ir īpaši svarīgi.

“Protams, tas aizņem laiku – uz visu to kopējo skaitu pat ļoti daudz. Pirmkārt, nepaspēj operatīvi, un tā ir lieka uzmanības pievēršana, lai nesabojātu, nebūtu vēl kādi starpgadījumi,” skaidro Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšnieks.

Jau pavisam drīz gan nomas skrejriteņu skaits Rīgas ielās krasi samazināsies. Piemēram, lielākais šā pakalpojuma sniedzējs “Bolt” jau paziņojis, ka līdz decembra sākumam visus savus braucamos ieziemos.  Taču atsevišķi pakalpojuma sniedzēji darbu turpinās arī ziemotajā laikā.

Viens no tiem ir nomas uzņēmums “Tull”. Tā vadītājs Latvijā demonstratīvi arī uz sarunu ierodas ar skrejriteni. Viņš gan atzīst – uzņēmumam ir zināms, ka nepareizi atstātie braucamrīki mēdz apgrūtināt sniega tīrīšanu. Taču viņš aicina skūteru lietotājus būt apzinīgiem un ar pašvaldību cer rast kopīgu risinājumu.

Raivis Ozoliņš
“Tuul” vadītājs Latvijā

“Mūsu darbinieki arī naktīs un pa dienu strādā. Varam asistēt arī tajā vietās, kur varbūt mūsu skrejriteņi traucē tīrīšanu. Tai pat laikā te arī skaidri var redzēt, te arī nevarēja notīrīt sniegu, bet tajā brīdī, kad mainījām baterijas, mēs smuki notīrām gan savus skrejriteņus un arī nošķūrējam sniegu nost. Tā ir mūsu pašu interese, lai ar pilsētu sadzīvotu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Rīgas dome ar skrejriteņiem vēlas sadzīvot, taču grib arī lielākas pilnvaras to kontrolei. Pašvaldība jau kopš vasaras cer sagaidīt grozījumus likumā, kas dotu vaļu skrejriteņu braucējus sodīt arī pašvaldības policijai. Tāpat grozījumi ļautu noteikt, ka Rīgā skrejriteņus drīkst novietot tikai īpaši ierādītās zonas un ieviest vēl citus ierobežojumus.

Mārtiņš Staķis
Rīgas domes priekšsēdētājs, “PAR!/Progresīvie”

“Mēs jau neiebilstam, ka šādi transportlīdzekļi Rīgā ir. Bet, piemēram, pēc intensīvas snigšanas tos nevar izvietot. Tos var izvietot, piemēram, tikai tad, kad ietves ir notīrītas. Tie varianti var būt vairāki. Jo mēs zinām, cikos mūsu mašīnas tīra ietves, mums ir svarīgi, lai šajā brīdī tie skūteri tur nav. Pēc tam tie tikpat labi tur atkal var būt.”

Pašvaldībā gan norāda, skrejriteņi ir tikai viens no traucēkļiem, kas apgrūtinās sniega tīrīšanu. Tie jau paredz, ka sarežģījumus radīs arī dažādas koka konstrukcijas un lentes, ko iedzīvotāji pie namiem izvieto, lai brīdinātu par lāstekām uz jumta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm