tv3.lv

Rīgā sāk darboties distanču slēpošanas trases

Neraugoties uz nelielo puteni, šodien dienas pirmajā pusē Uzvaras parka distanču slēpošanas trasē sastopami daudzi sportotgribētāji. Distanču slēpošanas trasi Pārdaugavā steidza iemēģināt ziemas sporta entuziasti – gan pieredzējuši slēpotāji, gan mazi bērni. Kāds 13.janvārī atsvaidzināja slēpošanas prasmes, citam tā bija pirmā reize uz slēpēm. Daudzi trasē devušies, lai beidzot būtu kāda aktivitāte ārpus mājas.

Mazākie slēpo klupdami, krizdami, taču, kā nu mācēdami, uz priekšu kustas. Vecāki tikmēr uzsver, – bērni par iespēju izbaudīt slēpošanas priekus ir sajūsmā.

“Tā ir milzīga iespēja. Tagad nav īsti, ko darīt, nav nekas, kur varētu tā baigi iet, tā kā ļoti labi. Bērni pirmo reizi uzkāpa un laiž it kā jau mācētu,” stāsta Anna.

Tikmēr sastaptā Līva skaidro – šurp atnākuši dēlam parādīt distanču slēpes. “Atceros, ka arī es, kad biju maziņa, slēpoju. Ir foršs laiks, jāizbauda,” viņa nosaka.

Šodien trasē slēpotāji ar dažādām prasmēm. Kādam liela slēpošanas pieredze un ar lielu soli triecas pa trasi, citi riņķo pa jau ieslēpoto klasikā soļa sliedi. Kopējais slēpošanas aplis šeit 1,2 kilometri. Taču to iespējams saīsināt, atkarībā no katra spējām.

“Bija brīva diena, jāpamēģina. Skriet nevar šobrīd. Nu, var jau, bet…  slēpotājs vispār neesmu. Esmu kādreiz ar distancēm, bet tas tā,” norāda Inguss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daudzi satiktie saka, ka slēpo šeit ik gadu. Tā kā citu izklaižu iespēju šajā laikā teju nav, slēpot steigušies uzreiz, kā padzirdējuši, ka trase beidzot atvērta.

“Brīnišķīgi. It sevišķi šajos laikos, kad mēs nekur īsti netiekam. Bet arī citos gados esmu novērtējusi iespēju paslēpot. Tā ir labākā iespēja. Es cenšos kustēties arī visādos citādākos veidos, bet laikam tāda mierīga distanču slēpošana ir viens no labākajiem veidiem. It sevišķi, kad vari apkārt skatīties uz piesnigušu ainavu un mierīgi, lēnām slīdēt,” sajūsmā ir Zane.

Tikmēr sastaptā Ieva norāda, ka ar ģimeni devusies šurp, lai nebūtu jāsēž tikai dīvānā. “Citus gadus esam slēpojuši arī šeit. Patīk, tuvu un ērti. Tepat Vienības gatvē dzīvojam, ērti atbraukt,” viņa stāsta.

Uzvaras parka trase katru dienu strādās no plkst. 10.00 rītā līdz plkst. 22.00 vakarā. Laikapstākļi sola, ka slēpošanas iespēja būs vēl ilgu laiku, tādēļ visiem vienlaikus uz trasi mesties nav nepieciešams.

“Tagad, kad nāks aukstums, mēs sāksim ražot sniegu un bērsim tādu pamatīgu kārtu visā aplī. Jo uz dabīgā sniega tikai uzturēt trasi ziemas garumā, tas Rīgā nav iespējams. Pēdējās ziemas tādas varbūt bija pirms 10 gadiem,” stāsta slēpošanas trases pārstāvis Jurģis Grants.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pilnā apmērā no ceturtdienas, 14. janvāra, sāks darboties arī slēpošanas trase un inventāra nomas punkts Lucavsalā. Tuvākajā laikā uzsāks arī trases ierīkošana pie Rīgas 84. vidusskolas, Purvciemā.

Kā novēroja Skaties.lv, distanču slēpošanas nomas punkts darbojas arī Mežparkā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm