Rīgā ieradušies izcilākie jaunie daiļslidotāji; starp tiem arī Latvijas uzlecošās zvaigznes

Uz junioru Grand prix sacensībām daiļslidošanā, kas jau no rītdienas norisināsies Rīgā, ieradušies izcilākie jaunie sportisti no ASV, Japānas, Korejas un, protams, arī tepat no Latvijas. Treniņu režīmā TV3 Ziņām izdevās aprunāties ar vienu no mūsu uzlecošajām zvaigznēm – 14 gadus veco Nikolu, lai kaut nedaudz ieskatītos, kas slēpjas aiz šķietami gaisīgā un tik skaistā sporta veida.

Nikolas mamma Jūlija ierodas ledus hallē “Daugava” ar meitas jaunāko sacensību tērpu. Viņai jāpagūst pirms treniņa, lai kostīmu var pārbaudīt darbībā. Viss notiek teju skriešiem. Arī pašu Nikolu šodien knapi iespējams noķert mirkli starp treniņiem divās dažādās ledus hallēs dažādos Rīgas stūros.

Meitenei pirmo reizi būs iespēja tērpties bikškostīmā. Tas mirdz akmeņos, un prieks ir neviltots.

Kostīmi ir dārgi. Par cenu gan mamma vien nosaka – lai jau paliek noslēpums, bet visu izsaka kaut vai tas vien, ka jaunu sportistam šuj ne biežāk kā reizi divās sezonās.

Šonedēļ Nikolai atbildīgs starts Junioru Grand Prix trešajā posmā – tas norisinās Rīgā. Jāsacenšas starp pasaules spožākajiem jauniešiem. Abas ar treneri atkal un atkal iet cauri programmai un “slīpē” katru detaļu.

Bet aiz stikla katrā meitas panākumā noskatās mamma. Meitu viņa uz halli atveda piecu gadu vecumā, jo daudz klepoja un bija aizdomas par astmu. Ārsti ieteica putekļaino baleta zāli nomainīt pret spirdzinošo ledu.

“Mēs sākām divreiz nedēļā. Pēc tam vēl, vēl, un tagad katru dienu pa četrām stundām šeit esam. Mums ļoti patīk mūsu treneris. Man liekas, ka viņa ļoti mīl Niku un atbalsta. Tā kā otra mamma,” norāda meitenes mamma.

Bet grūtākais tomēr neesot izvadāt meiteni uz treniņiem. Slogs mammai ir katru dienu pabarot meiteni tā, lai pie lielās slodzes pietiek spēka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa stāsta, ka meitenei ļoti gribas saldumus, bet to atļauts tikai mazliet. Par picām un burgeriem nācies aizmirst pavisam. Sporta ārsts Nikolai sastādījis speciālu ēdienkarti, stāsta mamma: “Mums bija sporta ārsts. Ieteica, cik vajag gaļu, zivis, olas, cik vajag ogļhidrātus un kādam jābūt svaram.”

Ēdienu kārbiņas katrai dienai jādod līdzi, un nu jau mamma tā iepraktizējusies, ka olbaltumvielas māk noteikt uz aci.

Divi treniņi uz ledus ir meitenes ikdiena. Bez tā arī horeogrāfija un vispārējā fiziskā sagatavotība. Nedēļā 12 treniņi. Jautājot, kad meitene mācās, šogad taču jābeidz devītā klase, viņa tikai nosaka, ka tam domāta nakts: “Mājasdarbus pildu, kad ir nakts. Seši treniņi ir tikai ledus. Katru dienu kādi divi ledi, un vēl viena sausā vai horeogrāfija. Es nezinu, kā būs tagad, man jāgatavojas eksāmenam, jāpilda mājasdarbi.”

Ģērbtuvē vienmēr gaida draudzenes dāvināts talismans. Tas palīdzot lēcienos, no kuriem joprojām ir drusku bail, bet brīdis, kad bailes pārvarētas, atsverot visu: “Man ir nedaudz bail par lēcieniem, jo tie nav viegli. Ļoti domāju tieši par lēcieniem un nepievēršos slidošanai, tad treneris saka, ka neredz manu slidošanu. Man ļoti patīk emocijas, adrenalīns, kas parādās, kad izdaru lēcienu.”

Gan mamma, gan trenere liek lielas cerības uz Nikolas panākumiem sportā, bet par tiem skaļi nerunā: “Varbūt fortūna, bet vajag sagaidīt momentu, kurā var noķert zvaigzni no debesīm.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas posmā, kas “Volvo” hallē sāksies jau rīt un ilgs līdz sestdienai, bez Nikolas uz ledus kāps vēl pieci labākie Latvijas jaunieši.

Ir jābūt lielam ideālistam un drusku trakam, lai kļūtu par žurnālistu. Kristīne apvieno abus. Stāsta galvenā vērtība ir cilvēks. Vienmēr.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm