tv3.lv

Rīgā attālināta mācīšanās būs atļauta arī 5. un 6. klašu skolēniem

2020. gada 28. oktobrī 15:40

Ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību galvaspilsētā, Rīgā attālināta mācīšanās līdz 15. novembrim būs atļauta arī 5. un 6. klašu skolēniem, šodien preses konferencē informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP).

Kā uzsvēra Staķis, Covid-19 statistika Rīgā nav iepriecinoša un jau divas trešdaļas inficēšanās gadījumu tiek fiksēti Rīgā. Visstraujākā slimības izplatība vērojama izglītības iestādēs un bērnu kolektīvos.

Lasi vēl: Valdība pagarina attālinātās mācības 7.-12. klasēm līdz 15. novembrim

Līdz ar to pašvaldība pieņēmusi lēmumu papildus valdības noteiktajam, ka vecāko klašu skolēni mācības līdz 15. novembrim turpinās attālināti, šo normu rekomendēt piemērot arī 5. un 6. klašu skolēniem.

Skolām būs jāizvērtē katrai sava situācija un, saskaņojot ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu, būs iespēja noteikt, ka mācības šīm klasēm notiek attālināti.

Savukārt, ja tiks atrasti kādi risinājumi, kā droši organizēt mācības klātienē, tad, arī saskaņojot ar departamentu, 5. un 6. klašu skolēniem mācības varēs organizēt klātienē.

Staķis norādīja, ka ir iepazinies ar publiski izskanējušo informāciju par notiekošo atsevišķās skolās. Viņaprāt, ir nepieļaujami, ja skolu direktori izturas nenopietni pret esošo epidemioloģisko situāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja šādas situācijas atkārtosies, tad iestāsies sekas, teica mērs, uzsverot, ka laikā, kad skolas ir vieni no galvenajiem infekcijas perēkļiem, viņš no skolu vadītājiem sagaida maksimāli izsvērtu un saprātīgu rīcību.

Arī Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Iveta Ratinīka (APP) aicināja izvērtēt situāciju katrā skolā un meklēt risinājumus, piemēram, mainīt stundu sarakstu, varbūt pārcelt mazākās klases uz klasēm, kurās attālinātās mācīšanas laikā nav audzēkņu u.c.

Viņa uzskata, ka skolām jārīkojas proaktīvi un nedrīkst uzskatīt, ka tas, kas nav aizliegts, ir ieteicams.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas Teikas vidusskolā pirmdien visām vidusskolas klasēm bijis plānots kopā doties uz izrādi mūzikas namā “Daile”, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Īsi pirms pusdienlaika pasākums atcelts. Skolas direktore Guna Pudule raidījumam sacīja, ka pasākums atcelts “ārējā spiediena dēļ”. “Izglītības kvalitātes valsts dienests – tas bija tas ārējais spiediens. Viņi tādā stingrā tekstā norādīja, ka šobrīd tas neesot pieņemami, ka notiek šādi pasākumi un ka tur vairākas klases kopā. Diemžēl atcēlām. Problēmas nevēlamies,” sacīja direktore.

Latvijas Televīzijai arī tapis zināms, ka 22 pedagogiem un viņu ģimenēm rudens brīvlaiks Rīgas Angļu ģimnāzijā noslēdzies ar karantīnu, jo pēc brīvlaikā notikušās klātienes sapulces viens no tās apmeklētājiem veicis Covid-19 testu, kas bijis pozitīvs. Ģimnāzijas direktore Maija Kokare atzīst, ka šī skolai ir “rūgta mācība” un šādas sapulces vairs netiekot organizētas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Rīgas 41.vidusskola savā “Facebook” kontā aizvadītajā nedēļā bija publiskojusi ierakstu, norādot, ka kamēr skolēni bauda rudens brīvlaiku, skolotāji aktīvi strādā, plāno turpmāko mācību darbu, taču brīvajos brīžos atgūst spēkus nupat iekārtotajā skolotāju telpā. Pievienotajā foto redzami seši cilvēki, kuri atrodas salīdzinoši šaurā telpā, neievēro divu metru distanci un arī nelieto sejas maskas. Vēlāk skola šo ierakstu izdzēsusi.

Galerija: Covid-19 Latvijā

Vidusskolas direktors Egīls Romanovskis sacīja, ka tā ir vieta, kur pedagogiem ieiet un apsēsties, gaidot nākamo stundu. Norādīts, ka šī telpa ir ļoti šaura, viņš atzina, ka varbūt pedagogi bija neveiksmīgi sanākuši kopā.

Izglītības kvalitātes valsts dienests par pārkāpumiem skolās uzzinot gan no vecākiem, gan no pašu skolu publicētās informācijas internetā.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm