tv3.lv

Rīgā 1. un 11. tramvaja maršrutā kursēs trīs jauni zemās grīdas tramvaji

Rīgā 1. un 11. tramvaja maršrutā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar trīs jauniem zemās grīdas tramvajiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

2021. gada 14. janvārī 16:43

Līdz 2021.gada beigām “Rīgas satiksme” saņems vēl 17 jaunus tramvajus.

No kopumā 20 jaunajiem zemās grīdas tramvajiem 15 būs trīs sekciju un pieci – četru sekciju tramvaji. Saņemot šos tramvajus, būs iespējams pilnībā nodrošināt zemās grīdas tramvajus 1. un 11. tramvaja maršrutā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim “Rīgas satiksmes” tramvaju parkā bija 169 tramvaju vagoni, no kuriem 26 ar zemo grīdu, taču, pieņemot ekspluatācijā minētos trīs tramvajus, zemās grīdas tramvaju skaits pieaudzis līdz 29.

Vidējais tramvaju vecums ir 31,6 gadi, tādējādi patlaban esošais tramvaju parks ir krietni novecojis, turklāt veicot remontus arvien vairāk tramvajiem tiek konstatēti dažādi būtiski bojājumi, kā rezultātā šo tramvaju ekspluatācijas izmaksas arvien pieaug.

Kā ziņots, tramvaji tiek piegādāti saistībā ar 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka šī iepirkuma rezultātā tika noslēgts līgums starp “Rīgas satiksmi” un Čehu uzņēmumu “Škoda Transportation” par 20 zemās grīdas tramvaju piegādi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm