Rīdziniekiem drīzumā vairs nebūs jāelpo ogļu putekļi – darbu sāks Krievu salas jaunais terminālis

Ogļu putekļi, kas gadiem radīja problēmas rīdziniekiem, drīzumā vairs nebūs jāelpo, tā apgalvo Rīgas brīvostas pārstāvji, kuri skaidro, ka turpmāk ogļu pārkraušana notiks modernos apstākļos un prom no pilsētas centra – Krievu salā.

2019. gada 24. janvārī 8:11

Krievu salas no jauna uzbūvētajā terminālī, kas ir netālu no Bolderājas, pagaidām vēl notiek pēdējie sagatavošanās darbi, lai jau pēc nedaudz vairāk nekā mēneša šeit varētu uzņemt ogļu kravas pārkraušanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā ir laba ziņa cilvēkiem, kuri dzīvo tagadējās eksporta ostas apkārtnē. Tur iedzīvotāji bija spiesti sadzīvot ar ogļu putekļiem, kas, iegriežoties vējam uz viņu pusi, pārklāja visas virsmas dzīvoklī ar ogļu putekļiem.

“Šeit ir slēgta ēka, un konveijeru līnijas arī daļēji slēgtas,” Krievu salas projekta vadītāja Sanita Kaire uzskaita jaunā termināļa priekšrocības. Šajā ogļu pārkraušanas terminālī darīts viss, lai ogļu putekļi neizplatītos tuvākajā apkārtnē.

“Šeit plānots, ka ogles tiks izbērtas pazemes glabātuvēs, kur automātiski tiks sašķirotas un tālāk pa konveijera līnijām nonāks glabātuvē, tālāk uz iekraušanu,” norāda Kaire.

Pašlaik vēl notiek sagatavošanās darbi, kas turpināsies vēl nepilnu mēnesi. Pēc tam ogļu pārkraušanas termināļa jauda būs trīs līdz četras reizes lielāka nekā eksporta ostā, Daugavas labajā krastā.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš norāda, ka jaunais terminālis Krievu salā ir uzbūvēts pilnīgi no jauna. Tāpēc tur bija iespēja izveidot modernu un videi draudzīgu ogļu pārkraušanas sistēmu, tostarp arī īpašu 23 metrus augstu vēja slāpēšanas žogu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā pamata funkcija ir ierobežot vēja plūsmu, nevis noķert putekļus, bet ierobežot vēju, gaisa plūsmu, lai putekļus neceltu augšā,” skaidro Zeltiņš.

Ogļu izbēršana un šķirošana notiks automātiski, kā arī darbosies ūdens smidzināšanas iekārta, kas samitrinās ogles, lai tās neputētu. Paredzēts, ka ogļu pārkraušana ar pilnu jaudu sāksies līdz 11. martam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm