Restorāns “Sho” parāda, no kā sastāv ukraiņu 12 ēdienu Ziemassvētku maltīte

2022. gada 23. decembrī 7:38

TV3 raidījums “900 sekundes” viesojas ukraiņu restorānā “SHO”, lai noskaidrotu, ko ukraiņi Ziemassvētkos pasniedz galdā!

Ar “900 sekunžu” komandu pie galda sēž ukraiņu restorāna pavāre Olga Romanovska. Viņa stāsta par ēdienu un tradīcijām, kas saistās ar šo Ziemassvētku maltīti: “Tradicionāli uz galda Ziemassvētkos jābūt 12 ēdieniem. Vakariņu sākumā vienmēr jāēd Ziemassvētku Kuķu.”

Bigauņciemā esošā Ukraiņu restorāna “SHO” darbinieces demonstrē kā jāgatavo viens no svarīgākajiem Ziemassvētku ēdieniem Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Olga ir atbraukusi no Ukrainas austrumiem, viņa dzīvoja Lisičanskā. Citos Ukrainas reģionos pieminētais ēdiens Kuķa noteikti atšķirsies.

“Ja mēs ceļotu pa Ukrainu. Katrā reģionā mums pagatavotu atšķirīgu kuķu. Rietumukrainā to gatavotu no kviešiem. Es pat nezinu kāpēc, bet Austrumukrainā to gatavo no rīsiem,” skaidro Olga.

Rīsiem tiek pievienoti žāvēti augļi, dzērvenes, rozīnes, rieksti, magones un halva. To visu pārlej ar medus sīrupu. Šī Ziemassvētku maltīte ir pat ļoti salda. Tad, kad satumst ukrtaiņu bērni ar saldo cienastu dodas pie radiem un draugiem.

“Viņi atnes šo kuķu un cienā cilvēkus. Saņēmēji saņem ne vien cienastu, bet arī laba vēlējumus. Tad viņi apdāvina atnākušos bērnus,” norāda Olga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“900 sekunžu” komanda ir nedaudz pārsteigta par ēdiena sastāvdaļu kombināciju. Jāsaka godīgi, ka pēc šīs maltītes aptīte ātri norimst. Iespējams tāpēc to pasniedz tieši vakariņu sākumā. Ņemot vērā, ka daudz ukraiņu ir pareizticīgie, Bigauņciemā restorānā “SHO” redzēto kuķu varēs nogaršo sākot no 6. janvāra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm